Izvor: Kurir, 16.Avg.2010, 09:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADA JOVANOVIĆ: RADIĆEMO PAKLENO!
Tajna je jednostavna - pakleni rad. Novi trener košarkaša Partizana Vlada Jovanović tvrdi da neće odstupiti od sistema koji u taboru crno-belih postoji godinama i koji je postavio Duško
Tajna je jednostavna - pakleni rad.
Novi trener košarkaša Partizana Vlada Jovanović tvrdi da neće odstupiti od sistema koji u taboru crno-belih postoji >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << godinama i koji je postavio Duško Vujošević. Čačanin, koji je dobio priliku koja se retko pruža, priznaje da mu nije bilo svejedno kad je čuo da će zameniti jednog od najboljih trenera Evrope, ali oseća samo pozitivnu tremu.
* Gde ste čuli da Vujošević odlazi i kako ste reagovali?
- Na pripremama juniorske reprezentacije na Kopaoniku, i to lično od Vujoševića. Za sve je to bilo iznenađenje. Njegov odlazak se poklopio s najvećim uspehom Partizana, ostvareno je nešto u domenu čuda - kaže Jovanović.
* Šta ste prvo pomislili kada su vam saopštili da ga nasleđujete?
- Posle saznanja da je meni dodeljena uloga trenera u takvom klubu, i to posle Duška Vujoševića, sigurno me nije ostavila ravnodušnim. Osećanja su pomešana, ali u to vreme sam bio okupiran radom s juniorskom reprezentacijom i priznajem da sam bio iznenađen, pa i da sam osetio i neki vid treme. Ovo je veoma ozbiljan posao u vrlo ozbiljnom kolektivu.
* Da li osećate pritisak pošto dolazite na mesto nekog ko je proglašen za najboljeg stručnjaka Evrope i ko je ostvarivao čuda?
- Specifičan je trenutak, ovaj posao ima svoju težinu, ali pokušaću da skinem taj pritisak sa sebe i igrača, da dobro radimo, da budemo što bolji i to prenesemo na teren. Kada bismo sa opterećenjem krenuli u sezonu, to bi nas paralisalo. Međutim, očekivanja da ponovimo sve uspehe, da opet igramo na fajnal foru, nisu realne, mada se ne odričemo ambicija. Samo su nam potrebni hrabrost i borba.
* Razmišljate li kakva će biti reakcija navijača ako sve ne krene baš dobro?
- Iskreno, navijači su deo kluba i sastavni deo uspeha. Njihova pomoć nam je neophodna, ali ne mogu da se bavim hipotetičkim pitanjima. Oni imaju pravo da reaguju, ali nadam se da shvataju da je ekipa nova i da sam ja zamenio Duleta, pa nam je njihova podrška neophodna kako bismo izrasli u pravi tim.
* Izlazak pred 7.000 navijača u svojstvu prvog trenera ipak je nešto specifično.
- Pun Pionir sam emotivno doživljavao i kad sam bio pomoćni trener, tako da je to lepo u svakoj ulozi, ali sada će biti za nijansu lepše.
* Kakva je vaša košarkaška filozofija, da li ste u tom smislu na Vujoševićevom tragu?
- Filozofija je jedna, i to Duletova. Ne nameravam da je menjam. Nastavićemo pakleno da radimo, baš kao i kada je on bio tu. Veliki broj sati i dana provešćemo na parketu. To je osnova svega, a koliko će se igra menjati, zavisiće od ekipe, odnosno pojačanja.
U Top 16 teže nego ikad
* Čime biste bili zadovoljni na kraju sezone?
- Da u svim takmičenjima budemo veoma konkurentni. U Evroligi će biti teško, mada se u prvi mah činilo da grupa nije tako jaka, ali sada se vidi da su ekipe veoma ozbiljne, pa čak će i taj kvalifikant sigurno biti opasan. Pa Himki je već potrošio desetak miliona evra na pojačanja. Prolazak u Top 16 biće teži nego ikad.









