(VIDEO) GOLEADA ZA KRAJ: Partizan pobedom nad Vojvodinom overio drugo mesto

Izvor: Kurir, 21.Maj.2016, 19:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

Tako su crno-beli prvenstvo završili na drugom mestu sa 40 bodova, a Vojvodina na četvrtom sa 36

Partizan je kao pobednik Kupa Srbije još ranije obezbedio učešće u kvalifikacijama za Ligu Evrope, što je Novosađanima takođe uspelo kroz Superligu

Crno-beli su prvi put ove sezone pobedili Vojvodinu, posle dva poraza Do 2:0 su stigli za 26 minuta "prvencem" u prvom timu Milenkovića i pogotkom Mihajlovića Međutim, u 32 minutu Meleg je prepolovio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prednost domaćina U 61 minutu bilo je 3:1 zahvaljujući spektakularnom autogolu Rosića, a Meleg je svojim drugim golom - bombom sa 20 metara u 73 minutu - postavio konačan rezultat

SASTAVI:

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Jovanović, Milenković, Bogosavac, Jevtović, Brašanac, Ilić, Golubović (od 46 Lukić), Mihajlović (od 88 Birmančević), Božinov (od 69 Vlahović)

VOJVODINA: Kordić, Meleg, Ašćerić (od 69 Vukčević), Paločević (od 60 Jovičić), Lakićević, Nastić, Babić, Rosić, Malbašić, Sekulić, Miletić

TOK MEČA:

73 minut - GOOOLLLL - 3:2 - MELEG! Bomba sa 20 metara! Drugi gol Melega

64 minut - Ponovo je Meleg dobro izveo slobodan udarac, ali je lopta prohujala iznad prečke

61 minut - GOOOLLL - 3:1 - autogol ROSIĆA! Duga lopta je bila upućena Božinovu, ispred koga je intervenisao Rosić, ali nespretno, pa je lobovao golmana Kordića

46 minut - Počelo je drugo poluvreme Lukić je zamenio Golubovića u Partizanu

Kraj prvog poluvremena - 2:1

19:40 - Crno-bele na današnjem meču bodri Aleksandar Mitrović Bivši napadač Partizana, a sada Njukasla, prati meč iz lože

34 minut - ŠANSA za Vojvodinu Umalo izjednačenje Međutim, šut Nastića odbranio je Kljajić

32 minut - GOOOLLL - 2:1 - MELEG je smanjio prednost Partizana! Meleg je presekao dodavanje protivničkih igrača, izašao sam pred Kljajića i izvršio rutinsku egzekuciju

29 minut - ŠANSA za Partizan Ponovo je nije realizova Božinov pošto ga je proigrao Mihajlović Ovaj put intervenisao je golman Kordić

26 minut - GOOOLLL - 2:0 - MIHAJLOVIĆ! Posle asistencije, sjajni krilni napadač ubeležio je i pogodak, i to posle solo akcije Sevnula je desnica sa ivice kaznenog prostora za 2:0

15 minut - Dobar pokušaj Melega iz "slobodnjaka", ali je Kljajić napravio paradu i izbacio loptu u korner

13 minut - ŠANSA za Partizan! Ilić je sjajno proigrao Božinova, koji je u odličnoj poziciji loše primio loptu, pa mu je pobegla

7 minut - ŠANSA za Vojvodinu! Mogli su gosti odmah do izjednačenja Meleg je bio u prilici, ali je lopta otišla za malo pored gola

6 minut - GOOOLLLL - 1:0 - MILENKOVIĆ! Korner je izveo Mihajlović, a Milenković je na "drugoj stativi" skočio i glavom zakucao loptu pod prečku za svoj prvi gol u seniorskoj konkurenciji

Autor: Kurir sport

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.