Izvor: Kurir, 17.Maj.2010, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VATERPOLISTI PARTIZANA ŽALE ZA FINALOM
Fajnal for vaterpolo Evrolige u Napulju je iza nas. Partizan je treći, Pro Reko se popeo na krov Evrope.
Bez obzira na sve spoljne faktore koji su prilično direktno uticali na ovakav ishod turnira, raspored sa pobedničkog postolja za “vjek i vjekov” upisan je u istoriju najjačeg klupskog takmičenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na Starom kontinentu. Srpski reprezentativac, prvotimac crno-belih Marko Avramović iz drevnog italijanskog grada na kraju ipak nosi lepe uspomene.
- Meni će fajnal for ipak ostati u lepom sećanju. Utakmice su bile pravi spektakl, a tribine su bile pune i bilo je lepo igrati. Bronzanom medaljom jesmo i nismo zadovolji. Na kraju ne možemo da budemo nezadovoljni jer smo izgubili od Pro Reka na produžetke, a videli ste kako su oni ubedljivo pobedili u finalu. Ali, imajući u vidu koliko smo veliku šansu imali i kakvu smo priliku propustili, ostaje žal za tim finalom jer smo ove godine stvarno igrali lep i dobar vaterpolo. Žao mi je i što smo odstupili od naše igre u poslednjoj četvrtini polufinala i dozvolili Italijanima da se vrate u život i da nas pobede - izjavio je Avramović.
Iako se, kako kažu, samo pobednik pamti, vaterpolisti Partizana napravili su veliki uspeh posebno ako se ima u vidu da u prethodne dve sezone nisu ni igrali na završnom turniru.
Konačno pao Jug
Osvajanje bronze ima posebnu draž jer je posle mnogo vremena savladana ekipa Juga iz Dubrovnika, koja je crno-bele u nekoliko navrata zaustavljala u pohodu na evrotitulu. Avramović je zbog toga još zadovoljniji trećim mestom.
- Ipak, smogli smo snage, pobedili smo Jug, mogu da kažem konačno smo savladali ekipu iz Dubrovnika, i sigurno je da nije malo biti treći u Evropi. Na kraju ipak ostaje malo ta mrlja jer mi je žao što nismo dogurali do finala - iskren je Avramović.









