Uspešan debi Milinkovića za +5

Izvor: B92, 04.Apr.2015, 18:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu ekipu Radničkog 1923 rezultatom 2:1, u poslednjem meču 21. kola Jelen Superlige.

Partizan je tako na najbolji način iskoristio poraz Crvene zvezde u Novom Pazaru i odlepio se na pet poena prednosti u odnosu na najvećeg rivala koji je na drugom mestu..

Uspešan debi na klupi imao je novi trener 'crno-belih' Zoran Milinković koji je tokom reprezentativne pauze zamenio Marka Nikolića.

Strelci za Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bili su Stefan Babović u 63. i kapiten Saša Ilić u 72. minutu, dok je gol za goste dao Lazar Rosić u 70.

Fudbaleri Radničkog utakmicu su počeli tako što prvi minut sedeli na terenu, kao protest zbog višemesečnog kašnjenja zarada. Publika na stadionu u Humskoj, na kojem je bilo oko tri hiljade ljudi, aplauzom je pozdravila potez gostiju.

Članovima prve postave kragujevačke ekipe pridružila se i klupa gostiju, pošto su isto uradili rezervni igrači i članovi stručnog štaba.

’Crno-beli’ su u prvom delu utakmice imali jednu dobru priliku, ali je golman Žarko Trifunović odbranio Ivanu Šaponjiću. Najbolju priliku do gola domaćin je imao u 62. minutu kada je Babović odlično uposlio Darka Brašanca, koji je šutirao pored gola.

Partizan je poveo preko Babovića koji je posle dodavanja Ilića prošao golmana gostiju i lako ga svaldao, ali su gosti brzo izjednačili nakon velike gužve u kaznenom prostoru – strelac je bio Rosić.

Ipak, Partizan je samo dva minuta kasnije došao do nove prednosti, nakon što se lopta od Nemanje Kojića odbila do Saše Ilića, koji je sa 15-ak metara savladao Trifunovića.

(Babović 64, Saša Ilić 73 - Rosić 71)

Partizan: Živko Živković – Bandalovski, Volkov, Balažic, Ilić Branko – Drinčić, Grbić, Ilić Saša, Ninković, Babović – Šaponjić

Radnički 1923: Trifunović – Terzić, Miljuš Bojan, Rosić, Bonsu Godwin Osei – Vidović, Tiodorović, Bubanja, Miljuš Dejan – Milovanović, Kovačević Nikola

Utakmica u Humskoj imala je interesantan početak – igrači kragujevačkog Radničkog posedali su na teren kako bi na taj način apelovali na lošu situaciju u klubu.

Odmah posle sudijskog zvižduka domaći su preuzeli terensku inicijativu, da bi prvi pokušao Saša Ilić u četvrtom minutu. Njegov udarac bio je slab, ali je Petar Grbić imao prvu ozbiljniju šansu nekoliko minuta kasnije, kada nije uspeo da centaršut sa leve strane iz peterca pošalje u mrežu.

Radnički se malo oslobodio – organizovao je dva solidna napada, pripretio iz prekida, ali veća uzbuđenja nisu viđena.

U 19. minutu Partizan je imao dve dobre prilike koje je kreirao Grbić. On je dva puta u kratkom vremenskom periodu probio po desnoj strani – prilikom prvog centaršuta odbrana gostiju dobro je reagovala, da bi kod drugog lopta prošla korz peterac, ali niko od napadača nije uspeo da je dohvati.

Minut 32. doneo nam je najveću šansu za Partizan koju je promašio Ivan Šaponjić. On je prihvatio odlično dodavanje Saše Ilića, ali je njegov udarac iz peterca odlično izblokirao golman Trifunović.

Nastavio je Partizan sa napadima, da bi sledeći pripretio Vladimir Volkov posle kornera, šutiravši glavom preko gola.

Nikola Ninković je u dva navrata zaustavljen, a Nikola Drinčić je veoma loše šutirao sa ivice kaznenog prostora, na povratnu kapitena Ilića. To je bila i poslednja opasna situacija pred nekim od golova, a sudija je Milan Ilić svirao je kraj poluvremena desetak sekundi pre isteka regularnih 45 minuta, što je poprilično razljutilo Ilića i Volkova.

Drugi deo igre počeo je velikom ofanzivom ’crno-belih’ – Bandalovski je prvi probio po desnoj strani, a onda je i Šaponjić izblokiran u šesnaestercu.

Nekoliko minuta kasnije Volkov je dobio javnu opomenu zbog oštrog starta, a još jači napadi usledili su posle toga. Najaktivniji bio je Stefan Babović koji je šutirao preko gola, a onda divnim dodavanjem progirao Brašanca.

Vezista domaćih koji je minut pre toga zamenio Nikolu Ninkovića propustio je najbolju šansu na meču, ali na njegovu sreću, Babović ga je ispravio nekoliko trenutaka kasnije. Stefan se odlično ubacio iz prvog plana, dobio još bolju loptu od kapitena Ilića i iskosa sa leve strane prebacio golmana Trifunovića – 1:0.

Radnički je uspeo da izjednači iz jedine šanse na meču, a strelac je bio Rosić. Štoper gostiju se posle kornera sa leve strane najbolje snašao u gužvi, i sa nekih sedam-osam metara, iz okreta poslao loptu u donji levi ugao za 1:1.

Međutim, radost Radničkog trajala je samo dva minuta – Saša Ilić u 73. minutu vratio je prednost Partizanu, silovitim udarcem levom nogom sa nekih 14 metara, posle duela Kojića i Terzića.

Napadač Partizana imao je odličnu šansu u 83. minutu na centaršut Bandalovskog, ali je njegov pokušaj glavom sjajnom paradom zaustavio Trifunović.

Nekoliko minuta pre kraja meča viđena je sporna situacija u kaznenom prostoru domaćih kada su gosti tražili penal, ali bez uspeha.

Do kraja meča zabeležen je samo dobar slobodnjak Drinčića i Partizan je ostvario veoma važnu pobedu.