Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Sep.2015, 05:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Upravni odbor KK Partizan smenio Vujoševića
Novi Upravni odbor Košarkaškog kluba Partizan razrešio je danas Duška Vujoševića sa funkcije trenera.
"Upravni odbor KK Partizan NIS na prvom sastanku odlučio je da otvori novo poglavlje u istoriji kluba i ne produži saradnju sa Duškom Vujoševićem, već da ukaže poverenje novom treneru", navodi se u saopštenju na sajtu kluba.
Kako se navodi u saopštenju, procenjeno je da "na temeljima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << slavne istorije i svih uspeha u prošlosti treba krenuti sa novim snagama i energijom u oporavak kluba".
UO se zahvalio Vujoševiću na svemu što je uradio za Partizan.
"Vrata kluba za njega su bila i biće uvek otvorena. Vujošević nije samo najtrofejniji trener u klupskoj istoriji, već i stručnjak koji je na put izveo brojne igračke legende Partizana, srpske i svetske košarke. Od Partizana je stvorio planetarni brend, u ogromnoj meri je njegova zasluga što je naš klub prepoznatljiv po tome da je iznedrio najveći broj NBA igrača van Amerike", navodi se u saopštenju.
Prema oceni novog rukovodstva, Vujošević i bivši predsednik Partizana Predrag Danilović najzaslužniji su za dominaciju crno-belih od 15 godina.
"Duško Vujošević je pisao istoriju kluba, neke od njenih najblistavijih trenutaka. Partizan je bio i ostaće njegov dom", piše u saopštenju.
Vujošević je u tri navrata bio trener Partizana. Prvi put crno-bele je predvodio u sezoni 1990/91, te od 2001. do 2010. godine i na kraju od 2012.
Peković novi predsednik Partizana
Košarkaš Minesote Nikola Peković imenovan je danas za novog predsednika Partizana.
Bivši košarkaš Partizana izabran je na današnjoj Skupštini kluba i bio je jedini kandidat za predsednika crno-belih. On će na mestu predsednika zameniti Predraga Danilovića, koji je 24. avgusta podneo ostavku.
Za potpredsednika Partizana imenovan je bivši kapiten crno-belih Miroslav Berić.
Peković je igrao za Partizan od 2005. do 2008. godine, kao i u prvom delu sezone 2011. godine za vreme lokauta u NBA ligi.
Partizan je u teškoj finansijskoj situaciji, kasni se sa platama igračima i zaposlenima u klubu, a crno-beli su odustali od učešća u Evrokupu ove sezone. Danilović je na odlasku sa funkcije rekao da je dug Partizana pet miliona evra.
Peković: Situacija nije naivna, ali vratićemo veru u klub
Peković je rekao da mu je velika čast što je došao na čelo crno-belih i poručio da veruje da će popraviti lošu finansijsku situaciju u klubu.
"Velika mi je čast što sam postao predsednik tako velikog kluba kao što je Partizan. Došao sam sa ciljem da se klub izvuče iz teške situacije. Svestan sam da ništa ne može da se reši preko noći, biće nam potrebno vreme, ali uz prave ljude rešićemo finansijsko stanje", rekao je Peković na konferenciji za medije.
On je rekao da je izabran i novi Upravni odbor i da će se u narednim danima održati prva sednica.
"Za izlazak iz krize moramo da vidimo koliki je dug i kome se sve duguje. Onda ćemo korak po korak rešavati situaciju, koja nije naivna. Pomagaću Partizanu koliko god je to moguće, ali se po novinama pojavljuju neke sume koje nisu realne", poručio je Peković i dodao da će UO odlučiti ko će biti novi trener Partizana.
Peković je dodao da će dovesti ozbiljne sponzore i da su oni obećali pomoć.
"Svi znaju da sam veliki navijač Partizana i odmah sam prihvatio da postanem predsednik. Očekujem osude medija jer se ne mogu očekivati veliki rezultati pošto ćemo ići postepeno. Svi očekuju da dovedemo vrhunske igrače, a nama je cilj da vratimo veru u Partizan jer smo institucija i brend".
Prema njegovim rečima mesto predsednika Partizana neće uticati na njegovu NBA karijeru.
"Dobio sam pozitivne kritike iz SAD jer je njima bitno da ostanem u košarci. Naravno da ću pokušati da izvučem neku pomoć od njih", zaključio je igrač Minesote.
Peković zbog obaveza u Minesoti neće biti svakodnevno prisutan, ali je izabrao Berića za potpredsednika.
"U odsustvu Pekovića biću njegova desna ruka. Pojavila se svetlost za izlazak iz krize, neće biti lako, ali mi smo Partizanova deca. Upravni odbor doneće odluku ko će biti trener i onda ćemo praviti respektabilan tim. Ova sezona biće najteža u istoriji Partizana"
Berić je poručio da niko iz kluba nije mađioničar i da javnost ne očekuje snažan tim Partizana u predstojećoj sezoni.
Izabrani novi članovi UO KK Partizan
Novo rukovodstvo Košarkaškog kluba Partizan imenovalo je večeras 11 novih članova Upravnog odbora, saopšteno je na sajtu crno-belih.
U Upravnom odboru, pored predsednika kluba Nikole Pekoviće i njegovog zamenika, Miroslava Berića, biće još Sanja Lubardić, Mauricio Valo, Milan Iskrin, Pero Šaranović, Ilija Dražić, Vladimir Vrbaški, Boško Janković, Ratko Čakarević, Velibor Jojić, Ivan Trifunović i Petar Grubor.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Peković: Dovešću sponzore i vratićemo Partizan na vrh
Izvor: Vesti-online.com, 08.Sep.2015
Novi predsednik KK Partizan Nikola Peković rekao je da mu je velika čast što je došao na čelo crno-belih i poručio da veruje da će popraviti lošu finansijsku situaciju u klubu...- Velika mi je čast što sam postao predsednik tako velikog kluba kao što je Partizan. Došao sam sa ciljem da se...








