Ubedljiv poraz Partizana u Berlinu

Izvor: RTS, 11.Okt.2017, 16:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana porazom su otvorili povratničku sezonu u Evrokupu, pošto su u Berlinu ubedljivo poraženi od Albe sa 111:85.
Domaći tim je gotovo svih 40 minuta bio u prednosti, koju je uglavnom bila dvocifrena.

Ekipa Miroslava Nikolića odigrala je izuzetno slabu utakmicu što se tiče odbrane, bekovi i krila Albe se vrlo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << često ostajala sama na šutu, a i skok u napadu nije adekvatno čuvan.
Napad je koliko-toliko funkcionisao, a u toj fazi igre istakli su se Amerikanci Gos (22) i Miler (15), koliko je imao i Vanja Marinković.
U pobedničkom timu raspoložen je bio Baterfild sa 24 poena, Sikma je zabeležio 19 a srpski plej Stefan Peno je dodao 15.
Meč u supermodernoj „Mercedes Benz Areni" u Berlinu bio je prekinut na 15-ak minuta u prvoj četvrtini zbog kvara na semaforu i statističkom softveru, pa je ceo meč trajao više od dva sata.

Narednu utakmicu crno-beli igraju za sedam dana u Beogradu protiv Lijetuvos Ritasa.
Tok meča:
22.09 - Kraj, pobeda Albe od 111:85.
21.55 - Pet minuta do kraja, Alba je pred pobedom s obzirom da vodi sa 85:70.
21.44 - Nakon trideset minuta igre, razlika između dva tima je identična kao na poluvremenu - 18 poena u korist berlinskog tima, 76:58
21.30 - Nastavak meča nije doneo pomak u igri sprskog vicešampiona, koji sada gubi sa 67:46.
21.05 - Završeno je prvo poluvreme, Alba ima 18 poena prednosti protiv Partizana - 57:39. Crno-beli igraju veoma lošu odbranu, što je rezultiralo velikom brojem primljenih poena. U napadu stvari koliko-toliko funkcionišu.

20.58 - Alba povećava prednost koja je sada izražena sa dve cifre - 48:31.
20.43 - Posle 43 minuta od početka meča, završena je prva četvrtina rezultatom 30:21 za Albu. Partizan je dozvolio veliki broj poena, ali i pružio solidno izdanje u napadu.
20.30 - Nakon petnaest minuta, meč je nastavljen...
20.15 - Na četiri minuta do kraja prvog perioda usledila je pauza prouzrokovana kvarom na semaforu. 14:10 vodi domaći tim.
20.10 - Bolji i brži početak Albe, koja posle četiri minuta igre vodi sa 12:6. Luk Sikma je već ubacio šest poena...
20.00 - Počeo je meč u "Mercedes Benz" areni u Berlinu...
Pogledaj vesti o: Košarka