Izvor: Mondo, 08.Nov.2014, 23:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UŽIVO: Partizan - MZT, razigrao se Vanja!
Gosti iz Skoplja u obe četvrtine imali "plus sedam", ali je u redovima crno-belih zablistao junior Vanja Marinković! U trećoj deonici Partizan stigao do "plus 10".
Foto: MN Press
Partizan - MZT Skoplje 50:40 (11:15, 18:14, 21:11), posle 30 minuta utakmice 7. kola ABA lige.
Sedamnaestogodišnji bek Vanja Marinković sa 13 poena (trojke 3/5) je praktično sam vratio Partizan u rezultatsku >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << ravnotežu i ujedno razgalio srca navijača, koji su znali da u svom timu imaju talentovanog igrača, ali su ipak bili pozitivno šokirani kvalitetom i odlučnošću juniorskog reprezentativca Srbije.
Daleko iza Marinkovića, na listi strelaca su ostali Milan Mačvan i Đorđe Gagić sa po četiri poena, dok se Edo Murić (0/6 iz igre) nije ni "upisao".
Na drugoj strani je povratnik iz inostranstva, reprezentativac Makedonije Damjan Stojanovski ubacio osam poena.
Partizan je šutirao trojke 4/8, gosti čak 3/15, ali zato su bili daleko sigurniji u šutu za dva poena - 56 odsto, u odnosu na samo 32 odsto crno-belih (7/22).
PRVA ČETVRTINA
MZT je počeo maksimalno rasterećeno, pogađajući šuteve sa poludistance, dok igračima Partizana često nije uspevalo da završe ni situacije u reketu, sa nižim čuvarima na sebi.
U 9. minutu bilo je 8:15, a Partizanov šut iz igre u tim trenucima je bio jedva nešto iznad 20 odsto! Tek tada je Marinković ubacio svoju prvu trojku i "probio led", ali je zato iskusni Luka Bogdanović u sledećem napadu promašio čisto zakucavanje.
Gosti su zasluženo dobili prvih 10 minuta sa 11:15.
DRUGA ČETVRTINA
Mihajlo Andrić trojkom je smanjio na 14:15, Milutinov i Gagić su dominirali u skoku, ali je novajlija u MZT Sead Šehović uzvratio sa dva dobra ulaza pod koš.
Marinković u 14. minutu ubacuje otvorenu trojku iz ćoška za preokret na 20:19, ali Damjan Stojanovski i Kiril Nikolovski pogađaju tri šuta sa distance i prave seriju od 0:7!
Stojanovski je u 17. minutu povisio na 22:29, a onda je Marinković počeo svoju minijaturu - solo prodor preko celog terena, trojka, pa ulaz sa krila i žestoko zakucavanje jednom rukom, kojim je izjednačio na 29:29!
Pun adrenalina, Marinković je pokušao još jednom efektnom akcijom da obezbedi vođstvo svom timu, ali ga je blokirao prezimenjak Ivan, nekada talentovani krilni centar Partizana, koji nije dobio šansu pre dve-tri sezone.








