UŽIVO: Čukarički - Partizan 1:3, het-trik Đurđevića! (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 11.Dec.2016, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pratite tekstualni prenos derbi utakmice 20. kola Superlige

Sudija: Milorad Mažić;

Čukarički (4-2-3-1): Petrić - Bulatović, Mašović, Pjasentin, Živković - Lagator, Srnić (Tomić od 50) - Regan (Regan od 71), Kajević (Matić od 58), Jevtić - Ožegović;

>> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << Partizan (4-4-2): Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Leonardo, Everton, Jevtović, Janković - Đurđević, Božinov.

KRAJ UTAKMICE

90+2 - Mladi Jovanović je mogao da se upiše u strelce posle jednog odbitka, ali je gađao pored gola.

89. MINUT - Izlazi junak Partizanovih navijača Đurđević, a menja ga golobradi Đorđe Jovanović.

87. MINUT - Evo konačno i jednog kornera na utakmici, i to za Čukarički. Ali, uprkos dobrom centaršutu Matića, nema opasnosti po Kljajićev gol.

82. MINUT - Izlazi Božinov, a u napadu Partizana sada je mladi, 16-godišnji Dušan Vlahović.

80. MINUT - Očekivano, sada je tempo donekle pao. Partizan ima dva velika gola prednosti, a Čukarički deluje kao da mu ponestaje snage da ozbiljnije ugrozi crno-bele.

75. MINUT - Izmena u ekipi Partizana. Na terenu je Nemanja Mihajlović, a izašao je Marko Janković.

71. MINUT - Poslednja izmena u ekipu Čukaričkog, ušao je zlatni Orlić sa Novog Zelanda, Staniša Mandić.Izašao je Obeng Regan.

66. MINUT - Nova prilika za Partizan, sada je u centru pažnje bio Božinov. Izašao je sam ispred Petrića, ali i šutirao tik pored desne stative.

61. MINUT - GOOOOOL! 3:1 za Partizan. Nemilosrdan je Uroš Đurđević. Postigao je het-trik. Treći gol dao je udarcem sa ivice kaznenog prostora kojim je skinuo paučinu u gornjem levom uglu

58. MINUT - Novi peh za domaću ekipu. Van terena mora i Asmir Kajević, a menja ga iskusni Igor Matić.

55. MINUT- Sjajna šansa za Ožegovića, šutirao je sa samo pet metara, ali je Kljajić skinuo zicer.

50. MINUT - GOOOOL, vodi Partizan sa 2:1. Ponovo je strelac Uroš Đurđević koji je lobovao golmana Petrića posle asistencije Valerija Božinova

50. MINUT - Problemi za Čukarički, povredio se kapiten Dragoljub Srnić i morao je da izađe. Zamenio ga je Marko Tomić.

49. MINUT - Sada je žuti karton zbog starta na Đurđeviću zaradio Dušan Lagator

46. MINUT - Pao je Đurđević u kaznenom prostoru Čukaričkog, ali ovaj put nema govora o penalu

POČELO JE DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45. MINUT - Leonardo je dobro pokušao iz slobodnog udarca, ali je Petrić odbranio. Bilo je precizno, ali ne i dovoljno snažno

43. MINUT - Imao je Partizan prekid, ali je Čuka otklonila opasnost posle skoka

41. MINUT - Odlična šansa za Đurđevića koji je komplikovao u dobroj situaciji za postizanje gola! Potom je Leonardo sa oko 20 metara probao, ali pored gola

38. MINUT - Navijači Partizana pevaju pogrdnu pesmu na račun glavnog sudije Mažića. Nisu zadovoljni dosuđenim penalom.

35. MINUT - GOOOOOOOOL - 1:1 - OŽEGOVIĆ! Sa penala!

34. MINUT - PENAL ZA ČUKARIČKI! Start Miletića nad Ožegovićem, Mažić pokazuje na belu tačku

32. MINUT - Oprobao je udarac Regan sa ivice šesnaesterca, ali je Kljajić odbranio. Dobra šansa za Čukarički!

27. MINUT - Miletić igra jako dobro do sada, prodire po levoj strani, sada je asistirao do Leonarda čiji je šut izblokiran. U nastavku je Janković pokušao, ali preko gola

25. MINUT - Bio je ovo dobar napad Živkovića po levoj strani, uputio je loptu u šesnaesterac, ali su defanzivci Partizana dobro odreagovali. Srnić i Jevtović se žale na manje povrede, na travi su

20. MINUT - Probao je Marko Jevtović iz velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali je Petrić uspeo da zaustavi taj pokušaj. Imaju i domaći ideju kako da napadnu, ali u završnoj trećini nemaju dovoljno igrača kako bi to sproveli u delo. Pjasentin je oprobao udarac sa velike razdaljine, ali nije bio ni blizu

17. MINUT - Partizan ima terensku inicijativu, ali gledamo duel sa dosta kontakta i prekršaja pa je i sama igra pomalo iscepkana

13. MINUT - Partizan je ponovo pokušao dugom loptom na Đurđevića i zamalo da mu uspe. A Čukarički je imao odličnu šansu. Jevtić je šutirao po zemlji, ali direktno u Kljajića.

10. MINUT - Posle burnog početka došli smo u mirniji deo utakmice. Igra se između dva šesnaesterca

Đurđević brži od metka - posle 11 sekundi matirao Čuku (VIDEO)

5. MINUT- Imali smo priliku da vidimo jedan od najbržih golova u istoriji Superlige Srbije. Sada se Čukarički oporavlja od pretrpljenog udarca. Za crno-bele jako važno što su ovako brzo došli u prednost.

1. MINUT  - Utakmica praktično nije ni krenula, a Partizan već vodi. Vulićević je poslao loptu po desnoj strani, a Đurđević iskoristio dobru šansu jedan na jedan sa Petrićem.

11. SEKUND- GOOOOOOOOOL - ĐURĐEVIĆ!

- Igrači izlaze na teren predvođeni glavnim sudijom Miloradom Mažićem

- Uključeni su reflektori na Banovom Brdu, tu su i navijači obe ekipe koji i dalje dolaze na tribine

Crvena zvezda je na plus devet, Partizan mora kako zna i ume da savlada Čukarički. Nimalo lak zadatak, iako je tim sa Banovog brda sakupio više nego duplo manje bodova. Otkako je Gordan Petrić preuzeo funkciju šefa struke Čuka je prodisala. Ali jasno je da je ovde Partizan favorit.

U MOZZART kladionicama dvojka se plaća kvotom 1,75, iks vredi 3,35, a pobeda Čuke čak 4,80.

Međutim, ne igraju procenti, već igrači, a kad smo kod njih - imamo i startne postave. Bez većih iznenađenja. Bojan Ostojić je ponovo - treći put uzastopce - u prvoj postavi i čuva Partizan protiv svog bivšeg kluba. Na terenu je i Valeri Božinov čiji pogodak je rešio avgustovski duel ova dva tima (1:0) u Humskoj.

Čukarički, inače, na Banovom brdu nije savladao crno-bele još od oktobra 2008. godine. Ali ga je otkako se vratio u elitu tri puta bacao na kolena.

(FOTO: Action Images)
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan