Trener Alkmara: Partizan nije slabiji od Bilbaa

Izvor: B92, 28.Avg.2015, 16:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Trener Alkmara: Partizan nije slabiji od Bilbaa

Treneri AZ Alkmara, Atletik Bilbaa i Augsburga složili su se u oceni da je L grupa Lige Evrope, veoma kvalitetna i ujednačena.

Fudbaleri Partizana u grupnoj fazi Lige Evrope sastaće se Atletik Bilbaom, AZ Alkmarom i Augsburgom, odlučeno je žrebom u Monte Karlu.

"Najvažnije je da se nalazimo u grupnoj fazi Lige Evrope, ovo su lepi trenuci za klub. Biće sjajno igrati protiv Atletik Bilbaa, koji ima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veoma jak tim. Ništa slabiji nisu Partizan i Augsburg, biće teško, ali imamo šanse", rekao je trener AZ Alkmara Džon van der Brom za sajt UEFA.

Njegov kolega sa klupe Bilbaa Ernersto Valverde ističe da je optimista oko plasmana u narednu rundi evropskog takmičenja.

"Nalazimo se u veoma teškoj grupi, sa velikim imenima iz najjačih liga Evrope. Još uvek ne poznajemo dovoljno dobro rivale iz grupe, ali ubrzo ćemo saznati više o njima. Cilj nam je da se plasiramo dalje", izjavio je Valverde.

Zadovoljan žrebom bio je i trener nemačkog tima Tomas Vancerl.

"Dobili smo tri veoma zanimljiva protivnika i biće uzbudljivo igrati protiv njih. Kao što smo napravili iznenadjenje u Bundesligi, istom se nadamo i u Evropi. Želimo da osetimo novo iskustvo i takmičimo se u Ligi Evrope", zaključio je Vajncerl odmah posle žreba.

Takmičenje u Ligi Evrope počinje 17. septembra, a finale je zakazano za 18. maj na stadionu "Sent Jakob park" u Bazelu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Trener AZ Alkmara: "Važno je učestvovati"

Izvor: Sportske.net, 28.Avg.2015

Trener fudbalera AZ Alkmara Jon van den Brom smatra da je veliki uspeh to što će njegov tim učestvovati u Ligi Evrope i da će biti jako teško ostvariti dobar rezultat u konkurenciji Atletika, Augsburga i Partizana...Fudbaleri AZ Alkmara takmičiće se u grupi "L" Lige Evrope, odlučeno je današnjim...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.