Izvor: Blic, 09.Dec.2010, 22:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Treća četvrtina: Makabi održava prednost, Partizan bezidejan (60:40)
Košarkaši Makabija i Partizana u Tel Avivu igraju utakmicu 8. kola Evrolige. Makabi posle tri četvrtine vodi sa 60:40 (23:11, 19:13, 18:16).
Derbi 8. kola grupe A bolje su, očekivano, otvorili domaćini. Partizan je više vodio računa o odbrani pa je primio manje koševa, međutim ni u napadu Gist i drugovi nisu bili precizni.
Posle prva četiri minuta igre, Makabi je poveo sa 11:2, ali je Gist >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "trojkom" uhvatio priključak.
Elijahu, Eidson i Pargo za sada vode glavnu reč na terenu, u odsustvu Ričarda Hendriksa, dok je među crno-belima Gist već uspeo da se istakne jednom sjajnom "rampom".
U nastavku četvrtine, Makabi je samo povećavao prednost, iako nijednu "trojku" nisu uspeli da pogode, a ni pod košem nisu imali nervoznog Skorcanitisa.
Na 2:21 do kraja, Makabi je imao 18:7, a crno-beli su predvođeni Božićem mašili sa linije slobodnih bacanja.
Ništa igračima Partizana nije polazilo za rukom, a podatak da je Veseli prvo promašio zakucavanje, da bi onda i izgubio loptu u napadu dovoljno govori o njihovom nesnalaženju u Nokia areni.
Pargo je na 50 sekundi pre kraja četvrtine povećao na 23:11 što je i bio rezultat prve deonice.
Partizan je mnogo bolje započeo drugu četvrtinu. Seriju od 6:2 smanjio je na 25:19 i to najviše zahvaljujući Božiću u odbrani i Gistu u napadu. Amerikanac je generalno gledano obeležio prvo poluvreme kada je reč o crno-belima, dok su Pargo i Eidson držali razliku u korist domaćina.
Tek što se pomislilo da Partizan ima neke šanse da se u prvom delu igre približi Makabiju, usledila je na 5:02 do kraja nova serija domaćih od 6-0, koju je zaustavio Džavai.
Izraelci su posle jednominutne statičnosti na terenu trojkom Perkinsa ponovo došli do „plus 14", dok se Vlade Jovanović s druge strane opredelio na forsiranje akcija pod košem Makabija.
Eidson je na 1:42 doveo Makabi do 37:22, dok su crno-beli na drugoj strani još jednom konfuznom akcijom i izgubljenom loptom potvrdili da će se večeras jako teško vratiti u meč.
Vrhunac loše igre Partizana dogodio se 53 sekunde pre kraja kada je još jedan napad prokockan i kada je Veseli u pokušaju da zaustavi kontru Makabija ne samo napravio faul nad Perkinsom, već je ovaj pogodio i koš.
Makabi je na odmor otišao sa velikom prednošću od 42:24.
Oba tima su očajno šutirala za tri poena - i Makabi i Partizan 1-9! Crno-beli su bili vrlo neprecizni sa linije slobodnih bacanja (3-8), dok su imali dva skoka manje (21), a dve lične greške više (13) u odnosu na protivnika.
Katić ima tri faula, a Kecman, Džavai i Veseli po dva, dok je Gist najefikasniji igrač Partizana sa sedam koševa.
I najveći optimisti kada je u pitanju Partizanova igra morali su da sredinom treće četvrtine priznaju da je ovaj duel najverovatnije izgubljen.
Nije toliko Makabi pojačao ritam ili poboljšao preciznost koliko su crno-beli sve češće grešili.
Navijače Partizana najviše će zabrinuti odsustvo organizovane igre koja je ipak kako-tako postojala dok je bio tu Lafajet. Džerels igra sasvim dobro, ali mu očito treba još vremena da se privikne na evropski način košarke, što se vidi po njegovim lošim dodavanjima.
Na 5:13 bilo je 54:30 za Makabi a Partizan je u tim trenucima malčice poradio na odbrani, pa domaći nisu tako lako postizali poene.
U finišu treće deonice, u napadu su promašivali Milosavljević, Klobučar i Džavai, dok je sa druge strane Eidson zakucavao a Perkins pravio solo prodore za održavanje ogromne prednosti od više od 20 poena.
Klobučar i Lučić su bili, može se reći, jedine svetle tačke u ovom delu utakmice, ne samo zbog nanizanih poena (Jaka devet, Vladimir četiri) već zbog pokazivanja želje da se nešto ipak promeni.
Ipak, za preokret je potreban ceo tim, a njega Partizan večeras nema.
Pogledaj vesti o: Partizan










