Toti maestralan u pobedi Vučice, Radovao se Radovanović

Izvor: Sportski Žurnal, 08.Dec.2012, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Junak četvrte uzastopne pobede „vučice” bio je kapiten i legenda ovog kluba Frančesko Toti koji je dva puta zatresao protivničku mrežu.
U listu strelaca kod Rome još su se upisali Panajotis Tahtsidis i Pablo Osvaldo. Pogotke za Fiorentinu postigli su Fabio Ronkalja i Munir el Hamdui.
Reprezentativac Srbije Nenad Tomović celu utakmicu odgledao je sa klupe Fiorentine. Bivši igrač Partizana Stefan Savić je igrao 90 minuta dok je Stevan Jovetić presedeo na klupi.
Atalanta je pobedila na svom terenu u Bergamu Parmu sa 2:1 u prvoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.

Ovo je Atalanti bio prvi prvenstveni trijumf posle tri vezana poraza i ekipa iz Bergama sada se „ušuškala” u sredini tabele.
Već u četvrtom minutu domaćin je poveo preko Hermana Denisa, a Federiko Peluzo je uvećao prednost u 38. minutu.
U redovima Atalante srpski internacionalac Ivan Radovanović je igrao do 74. minuta.
Utešni pogodak za goste postigao je Amauri u 45. minutu.
Semafor 16. kola Serije A:
Atalanta – Parma 2:1 (Denis 4, Peluzo 38 – Amauri 45)
Roma – Fiorentina 4:2 (Tahtisidis 7, Toti 19, 45, Osvaldo 89 – Ronkalja 14, Hamdui 46)