TROJKA CRNO-BELIH U NUR-SULTANU: Iz rafala samo dva u metu

Izvor: Večernje novosti, 03.Okt.2019, 23:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan svih 90 minuta protiv Astane stvarao šanse, da bi pred kraj meča strepeo za pobedu - 1:2 (0:1). Visoki Nigerijac Umar Sadik sa dva gola doneo trijumf crno-belima u grupi L Lige Evrope NUR-SULTAN - OD SPECIJALNOG IZVEŠTAČA "NOVOSTI" ZA šest godina evropskog vojevanja samo su se četiri evropska tima radovala pobedi u glavnom gradu Kazahstana (Botev, Viljareal, Dinamo iz Zagreba, Dinamo iz Kijeva), >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << a sada se i Partizan upisao u to društvu. Ni dug let, ni vremenska razlika, ni veštačka trava nisu sprečili izabranike Save Miloševića da održe fudbalsku lekciju Astani, ali su na kraju i pored dominacije u polju i sijaset promašenih prilika morali da strepe za konačan ishod - 1:2 (0:1). Tvrdnje da je Astana ekipa koja i u Evropi i na domaćoj sceni "daje gas" u prvih 15 minuta oba poluvremena u četvrtak veče nisu potvrđene u okršaju sa crno-belima. Napadi Grigorčukovih pulena prema Stojkovićevom golu su obrise opasnosti dobijali samo zbog akustičnosti stadiona i buke koju prave navijači Astane. Njima je dovoljno bilo i malo - prodor po boku, cenataršut, svaka iole izgledniia najava opasnosti. Da put od najave opasnosti do bilo kakve prave pretnje po gol Partizana bude neverovatno dug postarao se pored bezidejnosti domaćina i dobro postavljen blok crno-belih u kojem je sve funkcionisalo pod konac. Milošević i saradnici su primetno od svojih pulena tražili da iz mirnoće kojom se "anestezira" rival strpljivo traže priliku da utakmicu u potpunosti odvedu u smeru koji odgovara Partizanu. Mogao je Partizan i pre tog 29. minuta da uradi nešto više da je Sadik bio prisebniji u ključnim momentima. A zlata vredan gol na isteku pola časa stigao je kao plod slučajnosti i perfektno odbijene lopte na nogu visokom napadaču posle pokušaja Pavlovića. Nigerijac se kao I mnogo puta ove sezone našao na pravom mestu, ali je za razliku od nekih ranijih prilika sada bio značajno skoncentrisaniji samim tim i precizniji. Korektna, prava takmičarska predstava Miloševićevog tima, bez umiranja u lepoti, ali sa konkretnim učinkom dobila je u nastavku nadogradnju u vidu brze tranzicije i sjajnih kontranapada koji sve do 73. minuta nisu dobili adekvatnu naplatu. Širok je bio teren za fudbalere Astane, u drugom poluvremenu sve širi i širi kako je vreme proticalo, pa su Tošić i Suma kao od šale plesali po terenu, stvarali i promašivali šanse, pakujući ih i Sadiku. Žalilo se u crno-belom taboru za zicerom Sume iz 47. minuta, sjajnom odbranom Erića posle šuta Tošića u 57. minutu, opravdano poništenim golom Sadika. Da bolja i konkretnija igra Partizana ipak ne bude kažnjena na drugoj strani od strane dezorijentisanog domaćina postarao se Sadik krunisavši u 73. minutu akciju Natha i Asana preciznim udarcem pod prečku Erićevog gola.Pavlović asistirao za prvi gol,Foto: FK Partizan Festival promašaja u nameri da se domaćinu nanese najubedljiviji evropski poraz na domaćem terenu vratio se kao bumerang u 85. kada je Sigurjonson odličnim udarcem sa 20-ak metara probudio usnule navijače domaćih. Astana ipak do kraja nije imala vremena da poništi u potpunosti odličnu partiju Partizana i svoje bledunjavo izdanje. Crno-beli su sigurno zakoračili ka polovini takmičenja u grupi L Lige Evrope sa sasvim realnom nadom da bi posle dve godine ponovo mogli da se raduju evropskom proleću. Erić nije mogao da zaustavi Sadika Foto FK Partizan ASTANA 1:2 PARTIZAN STRELCI: Sigjurson u 85. minutu za Astanu, a Sadik u 29. i 73. minutu za Partizan. Stadion: "Astana arena". Gledalaca: 13.000. Sudija: Mohamed Al-Hakim (Švedska) 7. ASTANA: Erić 7 - Rukavina 6, Šimunović 5, Tomašević - (od 15. Postnikov 5,5 ), Šomko 5,5 - Bejsebekov 6 (od 79. Janga -), Maevski 6, Sigurjonson 6,5, Pertsuk 5,5 - Kižničenko 5 (od 46. Murtazajev ), Rotariju 5,5. PARTIZAN: Stojković 7 - Miletić 7, Ostojić 7, S. Pavlović 7,5, Urošević 7 - Zdjelar 7, Natho 7,5 - Tošić 7 (od 77. Marković -), Suma 7 (od 66. Šćekić - ) Asano 6 (od 80. Brežančić -) - Sadik 8. Igrač utakmice: Umar Sadik (Partizan)DEŠAVANjA SA MEČA IZ KAZAHSTANA U BLOGU
Pogledaj vesti o: Fudbal