Izvor: S media, 13.Maj.2011, 19:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sudijska komisija: Veselinović prekršio pravila!
Sudijska komisija Fudbalskog saveza Srbije zaključila je da je sudija finalne utakmice Kupa između Vojvodine i Partizana Slobodan Veselinović prekršio pravila igre i da je njegovo suđenje bilo ispod očekivanja.
- Zaključeno je da je sudija Veselinović prekršio svoja ovlašćenja kada je dozvolio da se početak utakmice odloži za 30 minuta. Takođe, on je grubo prekršio pravila igre jer nije primenio >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << disciplinske mere, kada je propustio da isključi po jednog igrača oba kluba - navodi član Sudijske komisije FSS-a Staniša Beljin.
Vojvodina tuži igrače Partizana: Ponovo sporno pevanje!
Prosinečki: Skandalozno finale Kupa, ali to nije moj problem
Odjeci kupa: Čime se bavi sudija Veselinović?
Komisija je zaključila da sudija nije primenjivao isti kriterijum i da je zaslužio slabu ocenu.
- On je u 72. minutu dosudio jedanaesterac za Partizan, a za sličan prekršaj u 83. minutu nije dosudio kazneni udarac za Vojvodinu i time je napravio krupnu grešku. Suđenje je bilo ispod očekivanja, Veselinović je dobio slabu ocenu i pauziraće do daljnjeg - dodao je Beljin.
On je istakao da Sudijska komisija čeka dvd snimak utakmice nakon čega će utvrditi da li je ispravna odluka da se prizna izjednačujući gol Vojvodine, ali i poništi pogodak koji su Novosađani postigli u 80. minutu.
Šta o svemu misli instruktor suđenja Dejan Nedić pročitajte OVDE, a životnu priču Veselinović OVDE.
(Foto: Beta)










