Stanojević: Bez kalkulacija

Izvor: B92, 24.Maj.2011, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stanojević: "Bez kalkulacija"

Trener Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da će crno-beli sutra protiv Metalca svim snagama pokušati da pobede.

Protiv Metalca Partizanu bi i sa nerešenim rezultatom osvojio četvrtu uzastopnu titulu prvaka Srbije.

Metalac se bori za opstanak u Superligi, a konkurenti su mu ekipe Inđije i Hajduka iz Kule.

"Nadam se da pitanje titule nećemo ostaviti za poslednje kolo. Ići ćemo da osvojimo sva tri boda itako ćemo postaviti igru. Nemamo pravo da se >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kockamo i igramo na bod, iako nam i on donosi titulu", rekao je Stanojević.

Trener Partizana na utakmici u Čačku neće moći da računa jedino na povređenog levog beka Aleksandra Lazevskog.

"Analizirao sam Metalac, u poslednje vreme izgubili su samo od Zvezde i Javora. Igraju dosta čvrsto, teško im je dati gol i ne dozvoljavaju mnogo šansi protivniku", naveo je Stanojević.

Pojedini čelnici Inđije naveli su da razmišljaju o mogućnosti da novčano premiraju igrače Partizana kako bi bili dodatno motivisani u duelu protiv Metalca.

"Mi u Partizanu imamo mnogo velike premije, a veća premija od titule nam i ne treba", istakao je Stanojević.

Stanojević je najavio i da će, ako Partizan odbrani titulu, u poslednjem kolu protiv Sloboda Point Sevojna šansu ukazati nekim mlađim igračima.

"Ne želim ništa da rizikujem i eksperimentišem, ali ako protiv Metalca osvojimo titulu, u poslednjem kolu biće šanse i za mlađe igrače", naglasio je strateg crno-belih.

Utakmica pretposlednjeg kola Super lige Metalac – Partizan igra se u sredu u Čačku od 17 časova. "Crno-beli" na čelu tabele imaju šest bodova više od Crvene zvezde i Vojvodine, dok je Metalac na 13. mestu sa pet bodova više od pretposlednje Inđije.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.