Izvor: Danas, 08.Jul.2010, 19:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sreća uz crno-bele
Umesto u prvom, crno-beli su pred ovogodišnji žreb za najelitnije takmičenje u Barseloni svrstani u treći šešir. Iako im sistem bodovanja nije išao na ruku (učinak u poslednje tri sezone u Evroligi, plasman u top 16, četvrtfinale, fajnal-for i titula u domaćem šampionatu), kockice su se prilikom žreba poklopile, tako da će izabranici Vlade Jovanovića put ka drugoj fazi krčiti kroz preglednu poljanu. Očigledno je da Partizan nije u ljubavi sa Evroligom, ali je zato u njenom kockarskom dvorištu ovoga puta imao sreće. Božić i saigrači svrstani su u grupu A zajedno sa Kaha Laboralom, Makabijem, Prokomom, Žalgirisom i kvalifikantom. Takmičenje počinje 20. oktobra po istom principu. Najbolje četiri ekipe iz svake grupe, formiraće nove četiri grupe, a najbolje dve plasiraće se u četvrtfinale.












