Sport uživo: Roman Abramovič na Marakani

Izvor: RTS, 05.Sep.2013, 23:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sport uživo: Roman Abramovič na Marakani

Ruski oligarh i vlasnik Čelsija gost na utakmici Srbija - Hrvatska. Real Madrid ispustio Nejmara zbog 60.000 evra! Đoković čestitao Udovičiću i pohvalio Vučića. Mesi platio pet miliona evra na ime neplaćenih poreskih obaveza. Partizan dovodi Ibrahima Gaja? Ozil oduševljen dolaskom u Arsenal, Kaka povratkom u Milan. Stiven Džerard - trener Liverpula. Partizan želi Gaja?

Sve vesti i zanimljivosti iz sveta sporta možete pratiti i na našim  >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Fejsbuk i Tviter stranicama.

22.45 - Predsednik Svetske rvačke federacije Nenad Lalović rekao je da je optimista kada je reč o statusu tog sporta na Olimpijskim igrama. Lalović je kazao da još pamti telefonski poziv prijatelja koji mu je saopštio da je rvanje izbačeno sa Olimpijskih igara. "Mislio sam da je šala", rekao je Lalović u Buenos Ajresu. Izvršni odbor Međunarodnog olimpijskog komiteta je u februaru preporučio da se rvanje izbaci sa Igara 2020. godine. U nedelju će MOK glasati o tome koji će sport postati olimpijski, a konkurenti rvanju biće kombinacija bejzbola i softbola i skvoš. "Ono što čujem me čini optimistom, ali glasanje je glasanje, moramo da sačekamo", rekao je Lalović.

22.25 - Vlasnik Čelsija Roman Abramovič doputovaće u Beograd zajedno sa menadžerom "plavaca" Žozeom Murinjom i posmatraće utakmicu između Srbije i Hrvatske u kvalifikacijama za prvenstvo sveta u Brazilu. Domaćin gostima iz Londona tokom boravka u Beogradu biće nekadašnji istaknuti reprezentativac Jugoslavije i zvezda madridskog Reala Predrag Mijatović. Pojedini beogradski mediji prethodnih dana objavili su da je ruski biznismen zainteresovan za kupovinu fudbalskog kluba Crvena zvezda, kako bi nekadašnjeg šampiona Evrope i sveta vratio na stare staze slave i učinio od njega redovnog učesnika Lige šampiona. Sa druge strane, britanski mediji tvrde da Abramovič želi lično da se uveri u kvalitete povratnika u srpsku reprezentaciju Nemanje Matića, koji je navodno prvi Murinjov pik u zimskom prelaznom roku.

18.00 - Fudbaleri Partizana mi uskoro mogli da dobiju neočekivano pojačanje, i to bivšeg Zvezdaša! Navodno, čelnici Partizana su kontaktirali Ibrahima Gaja! Tridesetpetogodišnji Senegalac je slobodan igrač i njegov menadžer ga je ponudio večitim rivalima. Zvezda je odbacila tu ponudu a Partizan se zainteresovao, tako da bi vrlo lako moglo da se desi da Gaj zaigra na drugoj strani Topčiderskog brda. On je ostao upamćen i po incidentu na večitom derbiju, kada se sukobio sa Moreirom, tada fudbalerom Partizana.

17.25 - Prvi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić obišao je kamp srpskih reprezentativaca u fudbalu u Staroj Pazovi i poručio da su preduzete sve mere da meč između Srbije i Hrvatske protekne mirno. "Organizovali smo helikoptere, konjicu, sve smo organizovali da protekne mirno. Na svakih 100 metara smo postavili policajca... Važno je da pobedimo", rekao je Vučić srpskim reprezentativcima u Staroj Pazovi.

17.15 - Golman nemačke ženske fudbalske reprezentacije Nadine Angerer proglašena je za najbolju igračicu Evrope u izboru Uefe, što je prva nagrada takve vrste u Evropi. Angerer, koja će karijeru sledeće godine nastaviti u Sjedinjenim Državama, dobila je najveći broj glasova novinara. Ona je bila ispred svoje saigračice iz reprezentacije Lene Gesling i napadača Švedske Lote Šelin. Angerer je u finalu prvenstva Evrope u julu pomogla Nemačkoj da osvoji titulu, odbranivši dva penala u pobedi nad Norveškom od 1:0.

17.05 - Portugalac Nani potpisao je novi, petogodišnji ugovor sa Mančester junajtedom. Finansijski detalji novog aranžmana nisu saopšteni. "Biti član Junajteda je fantastično iskustvo. Kada sam došao u klub, nisam mogao ni da zamislim da ću imati ovoliko uspeha. Motiviše me to što svaki dan radim sa vrhunskim fudbalerima i što se borimo za trofeje", kazao je Nani. Prošle sezone Nani je za Junajted odigrao samo 18 utakmica, od čega sedam kao starter u Premijer ligi.

16.45 - Kaka je rekao da se nada da će povratkom u Milan ponovo "pronaći zadovoljstvo" u igranju fudbala. Kaka je iz Milana 2009. godine prešao u Real Madrid za 65 miliona evra, kao jedan od najboljih igrača planete, ali nije uspeo da se izbori za mesto u prvom timu posle raznoraznih povreda. On je na današnjem predstavljanju rekao da "u Realu nije išlo onako kako je želeo i kako su svi očekivali" i dodao da je Milan "savršeno mesto da ponovo pronađe zadovoljstvo u igranju fudbala". Kaka je, nezvanično, pristao na drastično smanjenje plate kako bi se vratio u klub sa kojim je osvojio sve što se može osvojiti. "Ovo su posebni dani za mene... Kao da nikada nisam otišao", rekao je Kaka.

16.25 - Najskuplji fudbaler u istoriji Arsenala Mesut Ozil rekao je da ne žali zbog odlaska iz Reala i dodao da je engleska Premijer liga najjače takmičenje na svetu. "Želim da napredujem i radujem se zbog stila igre koji neguje Arsenal. 'Tobdžije' igraju napadački, verujem da ću se odlično uklopiti. Uostalom, zato sam i izabrao Arsenal", kazao je Ozil. "Poslednjih nekoliko godina Arsenal nije imao mnogo uspeha, ali želimo da se to promeni. Hoćemo da osvajamo trofeje. Ekipa je veoma jaka, ali ima još dosta prostora za napredak".

15.50 - Članovi reprezentacije Belgije biće nagrađeni sa po 200.000 evra ukoliko se plasiraju na šampionat sveta u Brazilu 2014. godine. Kako tvrde belgijski mediji, pored ovog bonusa, belgijski igrači za svaku pobedu dobijaju 8.000, a za nerešen rezultat 4.000 evra. To znači da su Belgijanci do sada zaradili po 52.000 evra, pošto su u grupi A zabeležili šest pobeda i jedan nerešen rezultat i nalaze se na prvom mestu sa 19 bodova. Ovaj bonus od 200.000 evra isti je kao i onaj koji je Nemačka obećala svojim fudbalerima tokom kvalifikacija za Mundijal 2010. godine.

15.25 - Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić primio je srpske kajakašice Nikolinu i Oliveru Moldovan, koje su osvojile bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Duzburgu i tom prilikom istakao da vrhunski sportisti moraju da imaju adekvatne uslove za treniranje. Ministar Udovičić čestitao je sestrama Moldovan na medaljama i rekao da su one pravi primer posvećenosti i postizanja rezultata u veoma teškim uslovima u kojima treniraju. "Imam čast da vas ugostim na samom početku svog mandata i želim da vam se zahvalim na slici koju šaljete o Srbiji u svet. Vi ste primer kako se bori za svoju zemlju, iako su uslovi veoma teški. Naš zajednički cilj je da pomognemo da vrhunski sportisti imaju vrhunske uslove za treniranje. Moram da naglasim da će Ministarstvo omladine i sporta učiniti sve kako bi Srbija bila maksimalno spremna za Olimpijske igre 2016. godine", izjavio je Udovičić.

14.49 - Kapiten Liverpula, Stiven Džerard, već razmišlja o životu nakon završetka karijere. Plan mu je da bude trener Liverpula. Iako ima ugovor do kraja juna 2015.godine, "Stivi Dži" je svestan da se približio trenutak kada će "okačiti kopačke o klin". "Ostvario bi mi se san kada bih postao trener Liverpula, naravno, kada to mesto bude slobodno. Sigurno je da su prvoklasni treneri spremni za taj posao, ali moraćemo da sačekamo. Kada dođete u određene godine, moje godine, morate ozbiljno da počnete da razmišljate o životu posle igranja fudbala", rekao je tridestrogodišnji Džerard.

14.01 - Legendarni francuski fudbaler a sada predsednik UEFA, Mišel Platini, rekao je danas da Riberi mora da igra u reprezentaciji kao i u klubu ako želi i Fifinu zlatnu loptu. "Gledao sam Franka na utakmici Superkupa u Pragu. Odigrao je svoju najbolju utakmicu. Video sam odlučnost, želju, volju, snagu, fizičku snagu... Sada mora tako da igra i za Francusku ukoliko misli da osvoji FIFA zlatnu loptu", rekao je Platini.

13.23 - Kapacitet stadiona fudbalskog kluba Crvena zvezda, na kome će sutra igrati reprezentacije Srbije i Hrvatske, u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, biće smanjen na 40.000 mesta zbog - bezbedonosnih mera. Portparol Fudbalskog saveza Srbije Aleksandar Bošković rekao je danas novinarima u Staroj Pazovi da će kapacitet stadiona biti smanjen i da iz bezbednosnih razloga ne može da saopšti koliko je karata do sada prodato, ali očekuje da stadion bude popunjen. Utakmica se igra sutra od 20.45.

13.00 - Priznanja za legende. Prvog dana Foruma trenera elitnih evropskih klubova, koji se pod okriljem UEFA održana u Nionu, uručena su priznanja istaknutim trenerskim imenima. Ser Aleks Ferguson, doskorašnji menadžer Mančester Junajteda, Arsen Venger iz Arsenala i trener Reala Karlo Anćeloti, dobili su priznanja za više od 100 utakmica u Ligi šampiona. Naknadno, ovo priznanje biće uručeno i Žozeu Murinju.

12.39 - Mesut Ozil je konačno obukao dres svog novog kluba, londonskog Arsenala.

12.10 - Real Madrid je imao Nejmara ali ga je ispustio zbog siće! Naime, kako prenosi španski As, u proleće 2006. godine, tada 14-godišnji Nejmar je došao na probu u "kraljevski klub" i odigrao nekoliko utakmica za kadetski tim. Da bi mogao da nastupi na tim utakmica, Nejmar je morao da bude registrovan za Real, u Fudbalskom savezu Madrida, a "As" je došao u posed tog dokumenta. Nejmar je trebalo i da ostane u Madridu, ali su čelnici Reala u poslednji čas odbili da plate 60.000 evra, koliko je tražio njegov otac. Madriđani su poslednje dvr godine pokušavali da isprave grešku, ali je na kraju Brazilac otišao u Barselonu, u transferu vrednom 57 miliona evra.

11.30 - Fudbaler Fiorentine Mario Gomes je rekao da je odbio ponudu Real Madrida jer mu je u italijanskom klubu garantovano mesto u prvom timu. "(Trener Reala Karlo) Ančeloti je bio zainteresovan. Bio sam polaskan jer cela moja porodica navija za Real. Zahvalio sam mu na ponudi i rekao da samo želim da odem u Firencu", rekao je Gomes, preneli su španski mediji. Gomes je na početku letnjeg prelaznog roka otisao iz Bajerna iz Minhena, jer je bio nezadovoljan statusom u ekipi.

11.20 - Napadač Barselone  Lionel Mesi platio je španskoj državi pet miliona evra na ime neplaćenih poreskih obaveza, zbog kojih je optužen za utaju. Sud u Gavi je potvrdio da je Mesijev otac Horhe platio 5,01 miliona evra kako bi pokrio sva zaostala dugovanja iz prethodnih godina. Mesi će uprkos vraćanju duga morati da se pojavi na suđenju koje je zakazano za 17. septembar.

10.30 - Predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta Žak Rog rekao je da će ta organizacija razmotriti da li će ruska atletičarka Jelena Isinbajeva ostati olimpijski ambasador zbog izjava o homoseksualcima. Upitan da li je prikladno da Isinbajeva zbog svojih izjava ostane olimpijski ambasador, Rog je rekao da će se "o tome razmatrati u dogledno vreme". Svetska rekorderka u skoku s motkom Jelena Isinbajeva je od 2010. godine ambasador Olimpijskih igara mladih. Takođe, ona je i gradonačelnik jednog od dva olimpijska sela u kojima će biti smešteni sportisti na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju 2014. godine.

10.20 - Najbolji svetski teniser Novak Đoković pozdravio je dolazak vaterpoliste Vanje Udovičića na mesto ministra omladine i sporta, i istakao da je prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić, prema do sada urađenom, pokazao kako je veoma sposoban. "Pratim naravno sve što se dešava u Srbiji. Vanja je izuzetan momak i sportista. Čestitam mu, dobio je veoma odgovoran zadatak. Divio sam mu se kada je kao kapiten predvodio vaterpoliste do mnogih uspeha. Ubeđen sam da će odgovoriti ovom izazovu. Znam da ga je predložio Aleksandar Vučić i to mi uliva još više poverenja. Vučić je, po onome što je do sada uradio, pokazao da je veoma sposoban", preneli su srpski mediji Đokovićeve reči.

05.00 - Španac Rafael Nadal je za oko 100 minuta savladao Tomija Robreda u tri seta - 6:0, 6:2, 6:2 i plasirao se u polufinale Ju-Es opena.

03.00 - Beloruskinja Viktorija Azarenka lako je savladala Slovakinju Danijelu Hantuhovu sa 6:2, 6:3 i plasirala se u polufinale Ju-Es opena u ženskoj konkurenciji.

00.10 - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u prijateljskoj utakmici u Beogradu nemački Oldenburg sa 71:61 (17:12, 15:19, 22:10, 17:20). Najefikasniji kod crveno-belih bio je Boban Marjanović sa 17 poena, a Luka Mitrović je postigao 11 poena. Sledeći prijateljski meč izabranici Dejana Radonjića igraće u petak, 6. septembra, protiv turske Pinar Karšijake.

I danas će pažnja ljubitelja sporta biti najviše zaokupljena košarkom i drugim danom Evropskog prvenstva u Sloveniji. Srbija se sastaje sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine od 17.45, a posle jučerašnje pobede nad Litvanijom, priželjkuje se nova pobeda. Uz detaljne informacije sa EP na našem sajtu u posebnoj rubrici „Eurobasket 2013" utakmice možete pratiti u direktnom prenosu i snimcima na Prvom i Drugom programu RTS-a. Na Drugom programu od 19.55 u direktnom prenosu možete pratiti fudbalsku utakmicu u kojoj mlada fudbalska reprezentacija Srbije igra protiv vršnjaka s Kipra prvi meč u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015. godine. Teniski turnir Ju-Es open je trenutno u drugom planu, jer se izlazak na teren Novaka Đokovića očekuje tek posle ponoći.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Sport uživo: UEFA opet prazni Zvezdinu kasu

Izvor: RTS, 06.Sep.2013, 12:45

Uefa opet kaznila Zvezdu. Remek delo mladog Melega. Kasiljas na klupi Reala jer je bio u dobrim odnosima sa igračima Barselone, tvrdi Del Boske. Švajcarska predlaže Bazel za domaćina EP u fudbalu. Ninkoviću prijaju mini-pripreme. Humani Dragoljub Bekvalac. Mata srećan u Čelsiju, iako ne igra....

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.