Izvor: RTS, 13.Jan.2010, 14:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šou u Pireju
Beogradski crno-beli pali u glavnom gradu Grčke. Olimpijakos slavio sa 81:60 (20:15, 16:18, 27:16, 18 11). Hrabra i neizvesna borba Partizana sve do sredine treće četvrtine, kada je domaćin preuzeo kontrolu.
Atinski crveno-beli savladali Partizan u poslednjem, desetom kolu Evrolige u Atini.
Partizan je odlično parirao Olimpijakosu do >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << treće četvrtine, kada su momci Duška Vujoševića pali u igri, i prepustili domaćinu kontrolu igre. Grci su ubacili u "petu brzinu", i na kraju ubedljivo slavili sa 81:60, po četvrtinama 20:15, 16:18, 27:16, 18 11.
Za crno-bele su na teren istrčali Mekaleb, Kecman, Veseli, Roberts i Vraneš, dok se sa druge strane trener domaćih Janakis odlučio za petorku Teodosić, Čildres, Klejza, Halperin i Glinijadakis.
Prvi napad na utakmici imali su crno-beli, a u prvih nekoliko minuta Slavko Vraneš je pokazao još jednom da se nalazi u sjajnoj formi, i upisao je prve poene i "zalepio" rampu.
Sa druge strane Teodosić, Halperin i Klejza odlični u napadu Olimpijakosa, a srpski reprezentativac je bio fantastičan u odbrani i imao jednu fantastičnu rampu.
Usporen ritam utakmice uspeli su na trenutke da prekinu trojkom Veseli i Vraneš, koji je i dalje dominirao reketom i zabeležio još jednu rampu.
Domaći su napadali preko raspoloženog Klejze, koji je u prvoj četvrtini zabeležio šest poena.
Pred sam kraj prve deonice, Borusis je presekao napad Partizana i atraktivno zakucao, što je razgalilo publiku u u dvorani Mira i prijateljstva.
Prva deonica završena je rezultatom 20:15 za domaćina.
Uvodni napadi u drugoj četvrtini nisu doneli niti jedan poen, sve dok Slavko Vraneš, kao i na početku utakmice, nije uspeo da horogom upiše još dva poena.
Dosta faulova u tom periodu prilično su "seckali" utakmicu, pa je i ritam utakmice znatno pao.
Bitno je pomenuti još jedan maestralan potez igrača Olimpijakosa, ovaj put Beverlija, koji je takođe posle "ukradene" lopte atraktivno zakucao, nakon čega je trener crno-belih Duško Vujošević zatražio tajm-aut.
Jan Veseli je nastavio sa dobrom partijom, zabeležio još jedan skok u napadu i ubeležio nove poene. Kod domaćih je i Vujčić upisao prve poene, a i Klejza je nastavio da pogađa.
Branislav Đekić je pokazao fantastičnim potezom i prvim poenima, da se zaista radi o velikom talentu srpske košarke.
Kraj druge deonice pripao je Partizanu, koji je drugu četvrtinu dobio sa 18:16.
Slavko Vraneš kako je počeo utakmicu, tako je i nastavio u drugom-odličnom rampom.
Odmah zatim Mekaleb je postigao prve poene u nastavku, čime je doveo Partizan na samo poen razlike, a crno-bele je u prednost ponovo doveo Jan Veseli.
Domaći nisu bili konkretni u napadu, a do prvih poena stigli su preko Čildresa sa linije penala.
Odličnu partiju nastavio je i Roberts, koji je pogodio još jednu trojku za crno-bele.
Omaleni Mekaleb razigrao se u trećoj četvrtini, imao je zapaženu solo akciju, ubeležio nove poene, a nakon toga pogodio još jednu trojku.
Na trojku Mekaleba, istom merom odgovorio je Halperin, u trenucima kada se Partizan odlučio za zonsku odbranu 2-3.
Olimpijakos je ponovo uspeo da se malo "odlepi" na šest poena razlike nakon nekoliko uspešnih napada Halperina i Čildresa.
Slavko Vraneš prosto je bio nerešiva enigma za Atinjane, delio je "banane" i bio odličan pod koševima.
Možda i najlepši potez na meču do tada odigrali su Čildres i Halperin, kada je na asistenciju Halperina najskuplji igrač Olimpijakosa fenomenalno zakucao.
To je i označilo seriju Olimpijakosa, koji je uspeo da se odlepi za kratko vreme na plus 13.
Lorens Roberts postigao je svoj 14 poen, i najavio povratak Partizana u utakmicu, ali je Skuni Pen u poslednjim trenucima treće četvrtine još jednom uvećao prednost domaćina, ovaj put na 14 razlike.
Treću četvrtinu Olimpijakos je ubedljivo dobio sa 27:16.
U poslednjoj deonici domaći su krenuli agresivno, i Klejza je ponovo predvodio napad crveno-belih iz Atine, i upisao nove poene.
U nastavku su Grci rutinski povećavali prednost, dok je Vujošević u "vatru" bacio mlađe igrače.
Postalo je jasno da će Grci trijumfovati na ovom meču, pa se u završnicu meča užlo u mirnom ritmu. Na kraju, Olimpijakos - Partizan 81:60.
U redovima Olimpijakosa najefikasniji su bili Klejza-16 poena, Halperin - 14, Borusis - 12, Čildres - 10. Miloš Teodosić imao je devet asistencija.
Za Partizan Roberts i Mekaleb po 14 poena, Veseli 11, Vraneš i Kecman po šest. Vraneš je dominirao pod koševima, zabeležio sedam skokova i pet blokada.
Utakmicu između atinskih crveno-belih i beogradskih crno-belih sudili su Huan Karlos Mithana, Huan Karlos Garsija Gonsales (Španija) i Roberto Kjari (Italija).
U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati:
Lijetuvos Ritas - Unikaha 71:73
Orlean - Efes Pilsen 60:75
Armani Milano - Real Madrid 66:75
Aseko Prokom - Himki 75:70
Oldenburg - Panatinaikos 64:67
Partizan će u narednu fazu takmičenja sa treće pozicije, a žreb za nastavak takmičenja će se održati 18. januara.
Olimpijakos - Partizan 81:60
Pogledaj vesti o: Evroliga






