Smiljanić doneo pobedu Partizanu

Izvor: Vesti-online.com, 12.Mar.2011, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd rezultatom 2:1 (0:0) u derbi meču 18. kola Jelen Superlige Srbije.

Pobedonosni gol postigao je Smiljanić minut pre kraja i tako sprečio eventualno iznenađenje u Humskoj.

Crno-beli su do prednosti došli u 53. minutu četvrtim prvenstvenim golom Prinsa Tejga, ali je od tog trenutka OFK Beograd preuzeo inicijativu i propustio nekoliko izglednih šansi. Ipak, Kecojević je izjednačio četiri minuta pre kraja susreta.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << />Kada se činilo da će OFK Beograd odoleti u Humskoj i osvojiti važan bod, kako za sebe tako i za Crvenu zvedu, pobedu Partizanu za ostanak na pet bodova prednosti doneo je Milan Smiljanić u 90. minutu.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević ocenio je da su na tok utakmice protiv OFK Beograda (2:1) uticale prinudne izmene koje je morao da napravi, ali i njegova greška kada je umesto napadača uveo igrača sredine terena.

"Tri stvari su uticale na meč - prinudne izmene zbog povreda na koje su se žalili Zvonimir Vukić i Radosav Petrović, zatim neverovatne šanse koje nismo iskoristili i na kraju to što sam pogrešio kad sam u drugom delu meča izveo napadača i uveo igrača sredine terena", rekao je Stanojević novinarima posle utakmice i dodao:

"Ipak, na greškama se uči, a srećom po Partizan, ovu današnju nisam platio".

Ovom pobedom Partizan je sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu Crvenu zvezdu koja je ranije trijumfovala u Jagodini 0:2.

"Ovako se osvaja titula, ne može uvek da bude lako. Navijači su nas držali tokom cele utakmice i na kraju su nam pomogli da dođemo do pobede. Važno je da sa novom energijom ulazimo u mečeve koji su pred nama", zaključio je Stanojević, čija ekipa u sredu od 17 časova dočekuje Crvenu zvezdu u prvom polufinalnom meču Kupa.

Trener OFK Beograda Dejan Đurđević ocenio je da je Partizan ovim trijumfom napravio veliki korak ka odbrani titule prvaka.

"Partizan je pokazao da je veliki klub, a videlo se i da sreća prati hrabre. Oni su bili uporni i ovim pobedonosnim golom sada su mnogo bliži tituli. Sa novim napadačem Prinsom Tejgom crno-beli su dobili mnogo, odavno se takav igrač nije pojavio na ovim prostorima", naveo je Đurđević.