Semih Erden potpisao za Boston

Izvor: B92, 04.Jul.2010, 23:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Semih Erden potpisao za Boston

Nekadašnji košarkaš Partizana Turčin Semih Erden igraće naredne sezone u Boston Seltiksima.

Erden je sa vicešampionom NBA lige potpisao jednogodišnji ugovor, uz mogućnost produžetka na još jednu sezonu.

Turski centar, koji je visok 213 centimetara, izabran je 2008. godine u drugoj rundi, ali je ostao dve sezone u Evropi igrajući za Ulker.

"Erden nije dolazio u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << NBA prethodne dve godine jer je u Turskoj bio pod ugovorom. On je želeo da dođe u Ameriku već 2008. godine. Mislim ipak da nije kasno, i da je sa 24 godine još uvek mlad. rekao mi je da je veoma srećan”, izjavio je menadžer i prevodilac Erdena Tolga Tugsavul.

Erden će sa Seltiksima potpisati jednogodišnji ugovor za koji će dobiti 473,604 dolara što je minimalac u NBA ligi, koji dobijaju igrači bez NBA iskustva. Novac, međutim, nije bio problem.

"Pre svega, on je izgubio puno novca. U Evropi je imao veliki ugovor, ali se svega odrekao zbog igranja u NBA ligi. On zaista želi da dođe ovde, i da se oproba sa najboljima”, dodao je Tugsavul.

Erden je u prošloj sezoni Evrolige postizao prosečno 6,2 poena uz 5,4 skoka po utakmici, dok je u turskom šampionatu imao bolji učinak za gotovo isto vreme na parketu - 8,2 koša i 5,2 skoka. On je kao 18-godišnjak stigao u Partizan na početku sezone 2004/2005, a kod trenera Duška Vujoševića je igrao oko 12 minuta po utakmici. Prosečno je beležio nešto ispod pet poena i 3,2 skoka po meču.

Za reprezentaciju Turske igrao je veoma malo na šampionatu sveta 2006 i evropskim prvenstvima održanim 2007. i 2009. godine, a očekuje se da će biti član nacionalne selekcije i na ovogodišnjem Mundobasketu.

Turci će tako uz Turkoglua i Iljasovu imati sa Erdenom tri NBA igrača na Svetskom prvenstvu, pošto Mehmet Okur najverovatnije neće igrati zbog problema sa povredom.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Bivši Partizanovac u NBA ligi

Izvor: Vesti-online.com, 05.Jul.2010, 11:35

Nekadašnji košarkaš Partizana i turski reprezentativac Semih Erden oprobaće se u NBA ligi gde će naredne sezone nastupati u ekipi vicešampiona, Boston Seltiksima...Erden je potpisao jednogodišnji ugovor, a ukoliko ostvari veću minutažu i pokaže se, imaće mogućnost produžetka saradnje na...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.