Izvor: RTS, 13.Dec.2014, 04:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sedam komada u Zagrebu, jedan manje u Danskoj
Zagrebački Dinamo pobedio Seltik sa 4:3, među strelcima za škotski tim i Stefan Šćepović. Torino deklasirao Kopenhagen u gostima (5:1), sa dva igrača više. Bešiktaš bolji od Totenhema (1:0) uz nestanke struje u Istanbulu.
Fudbaleri Bešiktaša pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema sa 1:0, u utakmici poslednjeg, šestog kola Grupe C Lige Evropa.
Bešiktaš je pobedom došao do prvog mesta u grupi, pošto ima 12 bodova, jedan više od drugoplasiranog Totenhema. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Treći je Asteras, a četvrti Partizan.
Jedini gol na susretu postigao je Čenk Tosun u 59. minutu.
Utakmicu u Istanbulu obeležila su dva prekida zbog nestanka struje na stadionu.
Prvi prekid bio je u osmom minutu i trajao je 15-ak minuta, a potom je i u sudijskoj nadoknadi utakmice ponovo nestala struja, zbog čega su se igrači još jednom povukli u svlačionice.
Kada su posle 10-ak minuta igrači izašli na teren, odigrali su još tri i po minuta, posle čega je glavni arbitar Stefan Johaneson svirao kraj susreta.
Plasman u drugu fazu Lige Evrope izborili su i Borusija Menhengladbah, Viljareal, Briž i Torino.
Borusija Menhengladbah, Viljareal, Briž i Torino osvojili su po tri boda u utakmicama poslednjeg 6. kola i osigurali plasman u nokaut fazu takmičenja.
Izuzetno uzbudljivo bilo je u Zagrebu, gde je Dinamo savladao Seltik. Već posle 45 minuta na semaforu je stajalo 2:2, da bi u nastavku domaćin stigao do pobede od 4:3.
Jedan od tri gola Seltika delo je Stefana Šćepovića, koji je bio u startnoj postavi.
Ipak, pobeda Dinamu ne znači mnogo, jer se i pre meča znalo da će Seltik nastaviti takmičenje, a da zagrebački tim nema šansu za prolaz.
Salcburg će, iz te grupe, potpuno zasluženo sa prve pozicije u narednu rundu takmičenja. U poslednjem meču, koji nije mogao da ugrozi plasman u narednu fazu, a ni prvu poziciju, deklasirao rumunsku Astru sa 5:1.
Torino je odigrao odličan meč u Kopenhagenu u okviru grupe G. Doduše, u tome su mu pomogli igrači danske ekipe, koji su ostali sa devetoricom igrača na terenu u prvom poluvremenu. Prvo je isključen Antonson a zatim i Jorgensen.
Iako je Kopenhagen poveo već u šestom minutu, Torino je izjednačio deset minuta kasnije, a potom, zahvaljujući stanju na terenu, napunio mrežu domaćih i slavio sa 5:1.
Iz grupe B dalje idu Briž sa prvog mesta (savladao Helsinki 2:1) i Torino.
Fudbaleri Fejenorda, Sevilje, Volfsburga, Napolija, Jang Bojsa, Alborga i Gengana izborili su plasman u nokaut fazu Lige Evrope nakon preostalih utakmica poslednjeg 6. kola.
Fejenord je u Liježu pobedio Standard (3:0), Sevilja kod kuće Rijeku (1:0), Volfsburg u gostima Lil (3:0), Napoli i Jang Bojs kod kuće Slovan (3:0), odnosno Spartu (2:0), Alborg je prošao uprkos porazu od Rio Avea (2:0), a Gengan je u direktnom okršaju nadigrao PAOK u Solunu (2:1).
Nebitne pobede, ali velika iznenađenja priredili su Dinamo Minsk slaveći u Firenci protiv Fiorentine (2:1) i ruski Krasnodar, koji je u Liverpulu nadigrao ekipu Evertona (1:0).
Rezultati:
Karabag - Inter 0:0
Dnjepr - Sent Etjen 1:0
Apolon - Viljareal 0:2
Bešiktaš - Totenhem 1:0
Briž - Helsinki 2:1
Dinamo Zagreb - Seltik 4:3
Kopenhagen - Torino 1:5
Borusija Menhengladbah - Cirih 3:0
Panatinaikos - Eštoril 1:1
Partizan - Asteras 0:0
PSV - Dinamo Moskva 0:1
Salcburg - Astra 5:1
Everton - Krasnodar 0:1
Fiorentina - Dinamo Minsk 1:2
Legija - Trabzon 2:0
Lil - Volfsburg 0:3
Metalist - Lokeren 0:1
Napoli - Slovan 3:0
PAOK - Gengan 1:2
Rio Ave - Alborg 2:0
Sevilja - Rijeka 1:0
Standard - Fejenord 0:3
Steaua - Dinamo Kijev 0:2
Jang Bojs - Sparta Prag 2:0







