Šahtjor naneo Grantu prvi poraz

Izvor: RTS, 19.Feb.2012, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Crno-beli" poraženi od ukrajinskog Šahtjora sa 2:1 u prijateljskoj utakmici u Antaliji. Dvostruki strelac za ukrajinski tim bio je Brazilac Fernandinjo, u sedmom minutu i iz penala u 40, dok je gol za crno-bele postigao Lazar Marković u 11. minutu.

Fudbaleri Partizana izgubili su danas od ukrajinskog Šahtjora sa 2:1 u prijateljskoj utakmici u Antaliji.

Ukrajinci su već u šestom minutu došli u vođstvo posle udarca Fernandinja sa 20 metara, a nekoliko >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << trenutaka kasnije izjednačio je Lazar Marković. U nastavku meča Marković nije uspeo da iskoristi nekoliko šansi i dovede crno-bele u vođstvo, pa je usledila kazna.

Fernandinjo je postigao drugi gol za Šahtjor u 37. minutu iz penala, pošto je prethodno Miljković igrao rukom u kaznenom prostoru.

Utakmicu su obeležila dva isključenja fudbalera Partizana i petominutni prekid u finišu meča. Najpre je Miljković u 82. minutu zaradio drugi žuti karton, a dva minuta kasnije sudija je isklučio i Babovića zbog prigovora.

Crno-beli su juče igrali bez golova protiv danskog Horsensa, dok su u prvoj pripremnoj utakmici u Antaliji savladali ukrajinski Černomorec sa 2:1.

Partizan: 88 Stojković, 2 Miljković (13 Aksentijević od 85′), 24 Rnić, 15 Ivanov, 18 Lazevski, 4 Kamara, 25 Babović, 7 Tomić, 10 Vukić (9 Eduardo od 82′), 22 Ilić Saša (99 Smiljanić od 80′), 50 Marković Lazar (26 Dijara od 89′)

Šahtar: 23 Šust (30 Pjatov od 46′), 5 Kučer(36 Čižov od 72′), 26 Rat (13 Ševčuk od 46′), 44 Rakicki (38 Krivcov od 72′), 7 Fernandinjo, 10 Vilian (31 Dentinjo,), 19 Gay (3 Hubšman od 46′), 20 Costa (11 Eduardo od 60′), 22 Mkhitaryan (29 Teixeira od 60′), 33 Srna (17 Seleznjov od 72), 9 Adriano (8 Ilsinjo od 72′).
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini