Izvor: SrbijaDanas.com, 30.Maj.2020, 17:43

SUPERLIGA: Partizan rutinski protiv Mladosti (VIDEO)

Crno-beli eifkasni u Humskoj.

Fudbaleri Partizana ubedljivo i lako savladali su Mladsot iz Lučana sa 4:1 (2:1) u 27. kolu Superlige Srbije, u utakmici bez pravog rezultatskog značaja pošto je dan ranije Crvena zvezda i teoretski obezbedila titulu ubedljivom pobedom protiv Rada. Crno-beli su ovim slavljem iskoristili remi Vojvodine sa Čukaričkim i poibegli Lalama na pet bodova prednosti.

Crno-beli su od starta krenuli veoma ofanzivno. Ređali su se napadi i promašaji Partizana u kojima je prednjačio Lazar Marković, da bi prvi gol bio postignut u 12. minutu kada je upravo Marković konačno pogodio mrežu gostiju. Sedam minuta kasnije Asano je na odličnu asistenciju Natha povećao na 2:0, ali je samo četiri minuta kasnije Odita posle kornera matirao Stojkovića i najavio da bi gosti možda mogli da načine iznenađenje smanjivši prednost na poluvremenu. Ipak, u drugih 45 minuta crno-bel isu u potpunosti nadigrali goste, a to su potvrdili golovima Sadik iz jedanaesterca u 63. minutu, da bi Stevanović posle prave majstorije postigao četvrti gol za crno-bele u 70. minutu i postavio konačan rezultat meča. U poslednjih 20 minuta Partizan je imao još nekolio prilika, ali nije bilo promene rezultata.

Fudbaleri Partizana od 17.30 na stadionu u Humskoj dočekuju Mladost iz Lučana u utakmici 27. kola Superlige Srbije, a crno-beli će prvi put posle dva i po meseca odigrati zvaničnu utakmicu na svom stadionu, doduše bez prisustva navijača. Ova utakmica nema rezultatski značaj kada je titula u pitanju pošto je Crvena zvezda jučerašnjim ubedljivim trijumfom na Banjici i teoretski potvrdila odbranu šampionske krune. Ipak, crno-beli imaju priliku da se pobedom udalje na pet bodova od Vojvodina koja je remizirala sa Čukaričkim i umanjila sopstvene šanse u borbi za drugu poziciju.

Trener Partizana Savo Milošević odlučio se za ofanzivnu postavu, a jedino pravo iznenađenje u sastavu crno-belih je Uroš Vitas koji se našao među starterima. Mladost iz Lučana je prebrinula brige oko člej-ofa i plej-auta pošto je zbog pandemije korona virusa odlučeno da se odigreaju samo preostala četiri kola regularnog dela i nema sumnje da će gosti rasterećeni briga oko toga pokušati da iznenade crno-bele u Humskoj.

II POLUVREME

I POLUVREME

PARTIZAN – MLADOST 4:1 (2:1)

STADION: Partizana.

Gledalaca: bez prisustva navijača zbog pandemije korona virusa.

Sudija: Novica Anđelovski.

Strelci: Marković u 12, Asano u 19, 2:1 Obiora Odita u 23, Sadik (jedanaesterac) u 63, Stevanović u 70. minutu.

PARTIZAN: Stojković, S. Pavlović, Natho (od 65. L. Pavlović), Sadik (od 65. Matić), Asano (od 46. Stevanović), Vitas, Zdjelar, Šćekić, Marković (od 71. Lakčević), Urošević (od 78. Brežančić), Miletić.

MLADOST: Knežević, Eliomar (od 56. Babić), Sinđić, Odita (od 76. Kos), Mićević (od 46. Milošević), Pešić, Perović, Radović (od 75. Pavlović), Kijevčanin, Selenić (od 89. Žunić), Stojanović.