SPARTAK PRETIO, CRNO-BELI DAVALI GOLOVE: Partizan pobedio u Subotici 3:0 i plasirao se u finale Kupa

Izvor: Kurir, 20.Apr.2016, 16:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

U prvom meču u Beogradu nije bilo golova

Strelci u pobedi crno-belih u Subotici bili su Nemanja Mihajlović u drugom, Dušan Vlahović u 84 i Ivan Bandalovski u 90 minutu

Kada je u 80 minutu Spartak ostao bez isključenog Ognjena Mudrinskog, koji je crveni karton dobio zbog udaranja Marka Jovanovića, sve je bilo rešeno, a tačku na dvomeč u finišu su stavili mladi Vlahović, na asistenciju Mihajlovića, i Bandalovski, koji je namestio prvi gol
Sastavi timova:

Spartak: 12 Mirković, 4 Jočić, 6 Kovačević, 9 Mrkela, 11 Milošević, 16 Milić, 18 Šljivić, 19 Ilić, 21 Farkaš, 28 Mudrinski, 40 Tomić

Klupa: 1 Janošević, 8 Torbica, 14 Mezei, 15 Novaković, 26 Jondić, 27 Makarić, 30 Branković

Trener: Andrej Černišov

Partizan: 50 Šaranov, 2 Bandalovski, 23 Jovanović, 51 Gogoua, 14 Bogosavac, 8 Brašanac, 27 Kosović, 22 Ilić, 7 Mihajlović, 91 Stevanović, 86 Božinov

Klupa: 12 Kljajić, 19 Subić, 21 Jevtović, 80 Golubović, 5 Stevanović, 9 Vlahović, 20 Lukić

Trener: Ivan Tomić

Tekstualni prenos meča:

90 minut - 0:3 - BANDALOVSKI!

88 minut - Izmena u Partizanu, izašao je Ilić, a ušao Lukić

84 minut - 0:2 - DUŠAN VLAHOVIĆ! Mihajlović je centrirao sa desne strane, a mladi napadač glavom poslao loptu u mrežu

82 minut - Bakljada navijača Spartaka

80 minut - CRVENI KARTON! Isključen je igrač Spartaka Ognjen Mudrinski Udario je Marka Jovanovića, pa mu je sudija Bojan Nikolić pokazao put u svlačionicu

77 minut - Nova promena u Spartaku Izlazi Šljivić, ulazi Makarić

72 minut - Nova sjajna prilika za domaćina! Sjajna odbrana Šaranova posle udarca Novakovića sa 10-ak metara udaljenosti Spartak ima inicijativu, konstantno napada

68 minut - Stefan Ilić se sjajno okrenu i šutirao ka golu Partizana, ali fantastični Bojan Šaranov je ponovo dobro intervenisao

66 minut - Strašna prilika za Spartak Najpre je Novaković pokušao sa pet metara udaljenosti, ali Šaranov sjajno brani Lopta se odbija do Mudrinskog, ali napadač Spartaka šutira pravo u golmana crno-belih

62 minut - Izmena i u Spartaku, umesto Milića ulazi Novaković

62 minut - Božinov je napustio igru, zamenio ga je mladi Vlahović

58 minut - Konačno šansa u drugom poluvremenu Alen Stevanović je šutirao sa nekih 20-ak metara udaljenosti, ali golman Spartaka je sjajno intervenisao

52 minut - Spartak znatno agresivniji na startu drugog poluvremena

46 minut - Izašao je Gogua, ušao mladi Miladin Stevanović

46 minut - Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena Partizan posle prvih 45 minuta igre vodi golom Nemanje Mihajlovića sa 1:0

45 minut - Mudrinski dobija žuti karton

40 minut - Mrkela dobro centrira sa leve strane, ali Bogosavac dobro interveniše

38 minut  - Problemi za crno-bele Gogua i Jovanović se žale na povredu zadnje lože

32 minut - Najbolja prilika za Spartak na meču! Milić je istrčao sam ispred golmana, šutirao, ali sjajni Šaranov se isprečio u poslednji čas

26 minut - Prekid sa strane Mihajlović je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u šesnaesterac, ali odbrana Spartaka otklanja opasnost

25 minut - Bandalovski dobija žuti karton

23 minut - Šansa za Partizan Posle velike gužve u šesnaestercu Božinov je pokušao iz okreta, međutim, udarac Bugarina je bio prilčno slab

18 minut - Slobodan udarac za Spartak Mrkela je šutirao, ali lopta pogađa Brašanca u živom zidu

14 minut - Spatak je pokušao iz kontre da ugrozi gol gostiju Lopta je stigla do Mrkele u kazneni prostor, usledio je udarac, ali pored gola

8 minut - Partizan nastavlja sa napadima Crno-beli drže loptu i konstantno napadaju go domaćina

2 minut - GOL! Partizan vodi 1:0, strelac je Nemanja Mihajlović Bandalovski je sjajno ušao u šesnaesterac, došao gotovo do gola, zavrnuo na peterac do mladog Mihajlovića koji je rutinski poslao loptu u mrežu

1 minut - Utakmica je počela

16:28 - Igrači izlaze na teren

16:20 - Slaba poseta u Subotici

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Subotica