Remi Partizana i Zvezde u Humskoj

Izvor: Beta, 18.Okt.2020, 19:20

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 11. kola Super lige Srbije.U 163. "večitom" derbiju na stadionu u Humskoj, Partizan je poveo u petom minutu golom Filipa Stevanovića, a Zvezda je do boda došla golom iz penala koji je u 74. postigao Aleksandar Katai.Igralo se borbeno od prvog minuta, a samo posle pet minuta igre Partizan je poveo. Veliku grešku napravio je Stahinja Eraković, loptu je presekao Sejduba Suma, dodao je do Takume Asana, a on do Stevanovića koji je lepo namestio i savladao Milana Borjana.Zvezda je nakon tog pogotka Partizana preuzela inicijativu, ali nijednom nije uputila udarac ka golu Vladimira Stojkovića.Crno-beli su opasniji bili u finišu poluvremena, a najbolju je propustio Lazar Marković u 41. minutu. Dobio je sjajnu loptu, izašao je sam ispred Borjana, ali je katastrofalno šutirao.Nekoliko minuta kasnije, šut je oprobao i Asano, ali je lopta otišla malo pored stative.Zvezda je zapretila preko Dijega Falčinelija u nadoknadi vremena, a najbolju šansu imao je Marko Gobeljić na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, kada je pogodio stativu.Posle te prilike nije bilo udaraca ka golu sve do 74. minutu kada je Zvezda izjednačila golom Kataija iz penala. Prethodno je Miloš Jojić povukao Sanoga ...
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan