Remi Partizana i Zvezde u 170. večitom derbiju

Izvor: Beta, 26.Apr.2023, 21:09

Remi Partizana i Zvezde u 170. 'večitom' derbiju

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su večeras na stadionu u Humskoj nerešeno 0:0, u utakmici 32. kola Super lige Srbije.Meč je odigran bez publike, pošto je domaći klub kažnjen zbog navijačkih nereda na utakmici sa Čukaričkim na Banovom brdu.Crveno-beli, koji su za vikend potvrdili šestu uzastopnu titulu, na prvom mestu imaju 86 bodova, dok je Partizan četvrti sa 58 bodova.Partizan je prvi zapretio kada je u četvrtom minutu posle kornera glavom pored gola šutirao Igor Vujačić.Nije se dugo čekalo na prvu priliku gostiju, pošto je dva minuta kasnije udarac Milana Rodića završio pored stative.Crno-beli su u 10. minutu uputili i udarac u okvir gola, nakon što je glavom iz kaznenog prostora šutirao Rikardo Gomeš, a siguran na golu bio je golman Zvezde Milan Borjan.Sve do 26. minuta nije bilo ozbiljnih šansi, a tada su priliku imali domaći igrači. Kvinsi Menig je prošao nekoliko protivničkih igrača, ušao u kazneni prostor i loptu poslao ka Fuseniju Dijabateu, čiji udarac završava preko gola.Zvezda je bila bolji rival u završnici prvog poluvremena, a najbolju šansu imao je Aleksandar Katai u 42. minutu. On je pred golom došao do odbijene lopte, i zatim šutirao pored stative.U drugom delu meča prvu šansu imao je igrač ...
Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan