Remi Partizana i Totenhema

Izvor: RTS, 18.Sep.2014, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Remi Partizana i Totenhema

Partizan i Totenhem su odigrali nerešeno, bez golova 0:0 u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja Lige Evropa. U grupi svaka ekipa ima po jedan bod, jer su Bešiktaš i Asteras odigrali 1:1.

Fudbaleri Partizana i londonskog Totenhema odigrali su u Beogradu nerešeno 0:0, u utakmici 1. kola C grupe Lige Evrope.

Crno-beli su pružili sjajan otpor favorizovanom engleskom timu. Igrali su organizovano i hrabro, najvećim delom susreta bili su čak i bolji, ali nisu iskoristili >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << nekoliko povoljnih šansi, pre svih Danko Lazović i kapiten Saša Ilić.

Totenhem, bez obzira što je nastupio u nekompletnom sastavu, na kraju se izvukao neporažen ponajviše zahvaljuući tome što je izabranicima Marka Nikolića u finišu ponestalo snage.

Partizan u 2. kolu gostuje 2. oktobra ekipi grčkog predstavnika Asterasa.

U drugoj utakmici 1. kola C grupe Bešiktaš i Asteras igrali su u Istanbulu nerešeno 1:1.

Ovako je protekao meč:

20.50 - Gotov je meč u Humskoj, Partizan i Totenhem su igrali 0:0. 

20.05 - Počelo je drugo poluvreme. 

19.50 - Poluvreme u Humskoj, posle 45 minuta nema golova. 

19.05 - Počeo je meč između Partizana i Totenhema. 

19.00 - Još nekoliko minuta je ostalo do početka utakmice u Humskoj. 

18.20 - Poznati su sastavi timova. Partizan: Lukač, Volkov, Branko Ilić, Vulićević, Stanković, Ćirković, Grbić, Drinčić, Saša Ilić, Pantić, Lazović. Totenhem: Loris, Fertongen, Noton, Facio, Dejvis, Lenon, Paulinjo, Taunsend, Stambuli, Bentaleb, Kejn.

17.50 - Totenhem će imati pristojnu podršku u Beogradu. Četiri autobusa sa navijačima londonskog kluba, pod policijskom pratnjom, na putu su ka stadionu Partizana.

Pred crno-belima je još jedan izazov. Meč prvog kola protiv ekipe koja sigurno važi za glavnog favorita u grupi. Najjači rival, i verovatno i najveći motiv za igrače da se prikažu u što boljem svetlu i pokažu da vrede. Pored Partizan i Totenhema u grupi su još Bešaiktaš i Asteras.

U taboru našeg vicešampiona odlučni su da ovog puta ne igraju epizodnu ulogu u Evropi. Pokušaće da ostvare što bolje rezultate i, zašto da ne, prezime u ovom takmičenju. Put neće biti lak, pored velikog truda i napornog rada biće potrebno i malo sportske sreće.

Obe ekipe ulaze u meč desetkovane. Dobra vest je verovatni povratak u tim Volkova. Partizan igra bez tri igrača, Škuletića, Živkovića i Brašanca. To ne menja koncepciju igre trenera Marka Nikolića. On će sa svim raspoloživim snagama krenuti na „pevce" i ići na sva tri boda.

Šef stručnog štaba pokušao je da rastereti igrače, kako bi što bolje i oputenije ušli u meč. On je rekao: „Namamo imperativ da trijumfujemo, ne osećamo pritisak. Hoćemo da uživamo".

S druge strane Totenhem je u velikim problemima. Njima se u tim vratio napadač Roberto Soldado, ali u Beograd nisu doputovali Emanuel Adebajor, Naser Čadli, Musa Dembele, Junes Kabul i Deni Rouz. U timu neće biti ni Kajla Vokera, koji se uspešno oporavlja od operacije, zbog koje je odsutan sa terena već pet meseci.

Susret između Partizana i Totenhema počinje u 19.05, direktan prenos je nanašem Drugom programu.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.