Rašović bi i lepu i efikasnu igru

Izvor: Politika, 25.Sep.2013, 18:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rašović bi i lepu i efikasnu igru

Partizan u šesnaestini finala Osmog fudbalskog Kupa Srbije dočekuje Metalac (17 č) bez povređenog Đemba-Đembe, Ostojića, a možda i Stankovića

Sa ulogom izrazitog favorita fudbaleri Partizana od 17 časova dočekuju Metalac u šesnaestini finala Osmog kupa Srbije. Dosadašnji međusobni bilans apsolutno je na strani „crno-belih”. U šest superligaških duela tim iz Gornjeg Milanovca je samo jedanput osvojio bod. Gol-razlika je 15:2 u korist šestostrukog >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << uzastopnog prvaka, koji je pre 23 meseca u osmini finala Kupa pobedio u Humskoj s 3:1.

– Kup nije drugorazredno takmičenje. Želimo da se borimo za sve trofeje u Srbiji. Uostalom, to je i naša obaveza. Bitno je i da nastavimo niz pobeda i niz dobrih igara. Ne smemo da potcenimo ni jednog protivnika i zato pristup utakmici mora da bude maksimalan. Ovo je takmičarski meč i mi imamo imperativ prolaska u sledeću rundu – izjavio je šef stručnog štaba Vuk Rašović.

Trener šampiona je dodao da će njegov tim igrati kao i do sada:

– Trudićemo se da naša igra izgleda lepo i da bude efikasna.

O rivalu je kazao:

– Vrlo dobro znamo da su iznenađenja u Kupu moguća. Metalac je prvoligaš, ali nas to neće zavarati. U pitanju je ozbiljan i veoma dobro organizovan klub, željan uspeha. Napravili su veoma lep stadion i hoće što pre da se vrate u Superligu. U usponu su i veoma su poletni i ambiciozni. Zato moramo da budemo maksimalno oprezni i koncentrisani, jer želimo u dalje takmičenje.

Sa današnje utakmice izostaće povređeni Erik Đemba-Đemba i Miloš Ostojić, a neizvestan je i nastup rovitog Vojislava Stankovića:

– Ako Stanković ne bude sto odsto spreman igraće Ivković, koji odlično radi na treninzima i strpljivo čeka svoju šansu. Nećemo mnogo menjati sastav, jer ne igramo u Evropi i nismo opterećeni velikim brojem utakmica. Možda ćemo odmarati jednog ili dvojicu igrača. Nema potrebe da kalkulišemo, pošto je ovo normalan takmičarski ritam za svakog igrača.

Rašović je zaključio da je u fudbalu sve moguće:

– Osiguranje od poraza ne postoji. Spremamo se i igraćemo u najjačem sastavu koji možemo da izvedemo.

Đ. Smiljanić

-----------------------------------------------------------

„Porodična tribina” se seli na zapad

U Humskoj su zadovoljni početkom akcije „Porodična tribina”, pa su odlučili da je nastave na zapadnom delu stadiona. Dakle, roditelji za 100 dinara mogu sa decom da gledaju sve utakmice Partizana. Uz to, rešeno je i da deca do deset godina ne plaćaju ulaznice ni za jednu tribinu. Severna strana stadiona ostaće zatvorena do 26. aprila, kada je na programu „večiti derbi”.POTPIS ZA SLIKU:

objavljeno: 25.09.2013
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.