RAZBILI GOSTE I TIŠINU: Partizan na startu plej-ofa pred praznim tribinama savladao Čukarički

Izvor: Večernje novosti, 13.Apr.2019, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rikardo, Zakarić i Zdjelar strelci za crno-bele koji su izgleda šronašli pravu igru MALI lokalni derbi i fudbalska borba između dva beogradska brda pripala je onima koji žive i rade na topčiderskoj strani. Partizan je na startu plej-ofa Superlige lakše nego što je možda iko očekivao savladao Čukarički sa 3:0 (1:0). Domaćin uglavnom nije ličio na sebe iz većeg dela sezone u kojem je izneverio očekivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << i najvećih rivala i neprijatelja, a kamoli onih koje računa u svoje.Crno-beli su do zasluženog vođstva stigli u 31. minutu kada su Slobodan Urošević i Rikardo Gomeš praktično odigrali dupli pas, a reprezentativac Zelenortskih ostrva je prvo “bacio” varkom trojicu igrača na orošenu travu, pa onda još veštije smestio loptu u donji desni ugao Belićevog gola.Prethodno su gosti u 25. minutu propustili priliku da dođu do vođstva jer je Slobodan Tedić bio neprecizan kada je pokušao da lobuje Vladimira Stojkovića. Kazna je, dakle, stigla posle šest minuta, pa se ispostavilo da su crno-beli tako krunisali blagu terensku inicijativu. PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Partizan-Čukarički 3:0Pobeda je osigurana u 52. minutu kada je Goran Zakarić iz dva pokušaja iskoristio loptu “sa očima” koju mu je poslao Danilo Pantić, pa je put ka pobedi bio praktično otvoren, s tim što je Partizan mogao i do ubedljivijeg trijumfa pošto su gosti krenuli na sve ili ništa. To “ništa” je potvrdio Saša Zdjelar golom u 87. minutu posle asistencije kapitena Saše Ilića.Navijači Partizana, bar ono najekstremnije od njih, danas su propustili priliku da bodre svoj tim. Naravno, uskratili su to zadovoljstvo i onima sa više tolerancije koji sebe takođe nazivaju navijačima. Podsetimo, Disiplinska komisija je kaznila crno-bele zbog šovinističkih stihova partizanovaca prilikom poslednjeg gostovanja na stadionu Vojvodine.Bila je ovo potpuno drugačija slika od one od pre tačno 53 godine kada se na ovom stadionu igrao neki drugačiji fudbal. Na današnji dan 1966. godine Partizan je u prvom meču polifinala Kupa šampiona savladao slavni Mančester junajted (2:0) i tako otvorio vrata finala u Briselu. Ipak, to su bila neka vremena kojima pripada lepša priča o fudbalu.U SREDU SA PUBLIKOM?PARTIZAN je zvanično i dalje pod suspenzijom Disciplinaca FSS jer kapije Humske 1 zvanično ostaju zatvorene i za meč Kupa Srbije u sredu protiv niškog Radničkog. Ostaje samo pitanje da li će žalba crno-belih stići na vreme na Terazije 35 i da li će biti usvojena.PARTIZAN – ČUKARIČKI 3:0 (1:0) STRECI: Rikardo Gomeš u 31, Zakarić u 52. i Zdjelar 87. minutu. Stadion Partizana. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Novica Anđelovski 5. PARTIZAN: Stojković – N. Miletić 7, Pavlović 7, Ostojić 7, Urošević 7 – Zdjelar 7,5, Šćekić 7 (od 84. Smiljanić -) – Ivanović 7 (od 63. minuta Tošić -), Pantić 7, Zakarić 7,5 (od 73. Ilić - ) – Rikardo 8. ČUKARIČKI: Belić 6,5 – Stevanović 6, Šapić 6, Kopitović 5,5, Bogosavac 6 – Docić 6, Đorđević 6 (od 56. Luković 6) – Ovusu 6,5, Stojanović 5,5, Kajević 5,5 (od 68. Kovač-) – Tedić 5,5 (od 56. Mudrinski 5,5).Igrač utakmice: Rikardo Gomeš (Partizan).

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.