Izvor: Blic, 15.Sep.2015, 13:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvotimci Partizana u borbi protiv vršnjačkog nasilja
FK Partizan se priključio akciji „Drug nije meta”, sa ciljem da podigne svest o problemu vršnjačkog nasilja i spreči nove slučajeve koji ostavljaju ožiljke za ceo život.
Kroz razgovore sa stručnjacima, pedagozima, psiholozima, sociolozima, advokatima, policijom, nastavnicima i direktorima, roditeljima i đacima, žrtvama, došlo se do poraznog saznanja da veliki broj ljudi kao vršnjačko nasilje tretira >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << isključivo fizički obračun.
Ispovesti žrtava vršnjaka imaju za cilj da pokažu da šamari i udarci nisu jedino što boli - tu su i verbalno i seksualno nasilje, uništavanje i otimanje imovine, širenje laži, spletkarenje, pretnje, zastrašivanje, i sve češće digitalno nasilje, koje je vrhunac doživelo ekspanzijom društvenih mreža.
Sa ciljem da se deluje preventivno i pokrenu nadležne institucije da problem rešavaju pre nego što ispune novinske stupce, pre nego što zgroženi masovno „šerujemo'' tragične slučajeve iz srpskih škola, akciji su se priključili i prvotimci Partizana Saša Ilić, Stefan Babović I Ivan Šaponjić.
Oni žele da svojim primererima ukažu na ovaj društveni problem, a ujedno propagiraju sport, zdrav život I fer plej igru u svim društvenim sferama.
Fudbaleri Partizana - ceni druga, drug nije meta!
Izvor: Mondo, 15.Sep.2015
Fudbalski klub Partizan se priključio akciji "Drug nije meta" sa ciljem podizanja svesti o problemu vršnjačkog nasilja i sprečimo nove slučajeve koji ostavljaju ožiljke za ceo život...Nasilje među decom, nasilje u školskim dvorištima je sve češće. Svedoci smo da nas iz dana u dan šokiraju...








