Prvi poraz Partizanovog rivala, Union lider Bundeslige

Izvor: B92, 11.Sep.2022, 17:29

Fudbaleri Union Berlina savladali su Keln rezultatom 1:0 u šestom kolu Bundeslige.

Jedini gol na meču viđen je već u četvrtom minutu, a zapravo je bio autogol Tima Hubersa.

Štoper gostiju je pokušao da izblokira Šeralda Bekera, ali je nesrećnim igrom slučaja smestio loptu iza leđa svog golmana.

Međutim, daleko od toga da gosti nisu imali priliku za ubedljiviju pobedu. Promašili su penal u 11. minutu, a još jedan pogodak iz 15. minuta im je poništen >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nakon provere u VAR sobi, pa su tako umesto komotne prednosti od 3:0 morali da strepe do kraja.

Bilo je lakše od 81. minuta kada je Luka Kilian dobio drugi žuti karton i tako ostavio "jarčeve" sa igračem manje.

Partizanovom rivalu u grupnoj fazi Lige konferencija je ovo bio prvi ligaški poraz ove sezone i trenutno su sedmi. Tim iz prestonice Nemačke je iskoristio treći uzastopni remi Bajerna i sada se nalaze na vrhu tabele Bundeslige sa dva boda prednosti u odnosu na Bavarce.