Prikazan snimak donje strane ulaza u Mažestik

Izvor: Studio B, 01.Dec.2010, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Prikazan snimak donje strane ulaza u Mažestik

Prikazan snimak donjeg ulaza u hotel Mažestik, na kom se vidi kretanje većeg broja optuženih u pravcu Obilićevog venca, gde je Taton brutalno pretučen.

Na suđenju za ubistvo francuskog navijača Brisa Tatona u Beogradu 2009. godine, prikazan je snimak donjeg ulaza u hotel Mažestik, na kom se vidi kretanje većeg broja optuženih u pravcu Obilićevog venca, gde je Taton brutalno pretučen.

Na snimku sa sigurnosne kamere hotela Mažestik, u Ulici Maršala >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << Birjuzova, vidi se kako ka Obilićevom vencu u 17.13 ide optuženi Vladan Suvajac, nekoliko sekundi za njim idu Bojan Matijević i Milan Tarlać, a s druge strane ulice bili su optuženi Jovan Karbić, Branimir Četnik i Dragan Tomasović.

Branilac optuženog Ivana Grkovića, adbokat Zora Dobričanin Nikodinović navela je da su do sada prikazani samo "nebitni snimci" i da je po njenoj oceni nemoguće da nema snimaka sa lica mesta ili sa glavnog ulaza Mažestika koji gleda na mesto gde je Taton pretučen. Ona je ukazala da za svaki snimak treba pribaviti dokaz odakle je i na koji način pribavljen i proveriti da li su kafići na Obilićevom vencu u to vreme imali video nadzor i da li postoje snimci lica mesta.

Sutra će na suđenju biti saslušan veštak koji će dati mišljenje o tragovima na licu mesta i mestu gde je Taton pao, u blizini garaže na Oblićevom vencu.

Takođe, sud je odlučio da sasluša veštaka - stručnjaka telekomunikacija o razgovorima i porukama na SIM karticama koje su oduzete od optuženih nakon hapšenja.

Državljanin Francuske Bris Taton brutalno je prebijen 17. septembra 2009. godine, u bašti kafea na Obilićevom vencu, u centru Beograda, bejzbol palicama, šipkama i bakljama uoči utakmice fudbalskih klubova Partizan i Tuluz.

Optuženi, njih 14 se terete za krivično delo teško ubistvo i svi su u pritvoru osim Đorđa Prelića i Dejana Puzigaće koji su u bekstvu i njima se sudi u odsustvu.

Pored Prelića i Puzigaće, optuženi su i Stepa Petrović, Stefan Veličković, Milan Tarlać, Dragan Tomasović, Jovan Karbić, Bojan Matijević, Milan Vujović, Ivan Grković, Vladan Suvajac, Ljubomir Marković, Branimir Četnik i Dejan Stanković. Vladimir Bošković optužen je za pomaganje počiniocima posle izvršenog krivičnog dela i on se jedini brani sa slobode.

Nastavak na Studio B...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.