Potcenjuju Partizan, a to je velika greška

Izvor: B92, 09.Mar.2019, 11:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Potcenjuju Partizan, a to je velika greška"

Trener Voždovca Dragan Aničić rekao je da je Partizan favorit u predstojećem meču, ali je istakao da niko ne može da oduzme pravo njegovoj ekipi da se bori.

Fudbaleri Voždovca u nedelju dočekuju Partizan u utakmici 26. kola Superlige Srbije.

"Ovo je praznik fudbala, ne igra se svaki dan sa Partizanom. To je protivnik koji uvek daje motiv više igračima da se pokažu i iskreno se nadam da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će sve ono što krasi fudbal biti prikazano na predstojećoj utakmici", rekao je Aničić.

Oba tima u tu utakmicu ulaze nakon nakon poraza u prethodnom kolu od Radnika, odnosno od Radničkog Niša.

"Mnogi potcenjuju Partizan, ali to je velika greška, jer imaju mnogo dobrih igrača i mnogo talentovanih mladih fudbalera koji prave razliku. Partizan je favorit, ali ova utakmica je za nas veliki izazov. Nećemo pretiti Partizanu, ali niko ne može da nam oduzme nadu i pravo da se borimo za sva tri boda na našem terenu", rekao je trener Voždovca.

On je pohvalio rad kolege sa klupe Partizana.

"Izuzetno cenim Partizan i pogotovo Batu Mirkovića. On je izuzetan stručnjak i čovek, ali nažalost u Srbiji trenerima uvek fali kontinuitet. Ne sumnjam da će Bata, ako bude imao prilike da nastavi da radi i sprovodi svoje ideje, da napravi velike rezultate u budućnosti", rekao je Aničić.

Nekadašnji igrač Partizana iz redova "zmajeva" Nikola Trujić složio se da su crno-beli favoriti, ali je i podsetio da Voždovac u ovoj polusezoni nije izgubio utakmicu na svom terenu.



"Svi jedva čekamo meč sa Partizanom, te utakmice donose poseban osećaj i za nas na terenu, i za publiku na tribinama. Partizan je svakako blagi favorit, ali mi se ne predajemo, jer to nije manir Voždovca, i ulazimo u utakmicu od samog početka sa velikom željom da pokažemo šta znamo. Partizan ima odličnog trenera i fudbalere, ali na domaćem terenu nismo izgubili u ovoj polusezoni i želimo da nastavimo taj niz",
rekao je Trujić.

Utakmica između Voždovca i Partizana igra se u nedelju od 17.00 na stadionu na krovu Tržnog centra Stadion.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.