Izvor: Nezavisne Novine, 10.Mar.2017, 10:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pot velika želja "zmajeva"

Stefan Pot, košarkaš Partizana, koji je sa dosta uspjeha nosio dres mlađih selekcija reprezentacije Srbije, uskoro bi mogao da obuče dres selekcije BiH.

Kako saznajemo, u Košarkaškom savezu BiH su veoma zagrijani za dvadesetdvogodišnjeg plejmejkera, koji je rođen 15. jula 1994. godine u Bijeljini, a navodno, ni sam igrač nema ništa protiv da obuče dres BiH. U bh. kući košarke svjesni su da bi mladi Pot bio veliko pojačanje za "zmajeve", ali će se na >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sve čekati konačna riječ selektora, koji bi uskoro trebalo da bude imenovan.

Pot je ostavio dubok trag u mladim selekcija Srbije, gdje je bio jedan od nosilaca igre, a 2015. je dobio i poziv selektora seniorskog tima Aleksandra Đorđevića da se priključi timu u pripremema za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, ali na kraju, u velikoj konkurenciji nije uspio da izbori avionsku kartu za završno takmičenje.

Malo je poznato da je ovaj talentovani košarkaš sportski put počeo na tatamiju i četiri godine je trenirao karate, da bi se ipak sa 10 godina odlučio na košarku i prve korake je napravio u Subotici, u Sinalko Starsu. Između ostalog, igrao je za Vojvodinu, Asesoft, Metalac Farmakom, Mladost Zemun i na početku ove sezone je obukao dres jednog od najtrofejnijih klubova bivše Jugoslavije.

Kako sezona odmiče, Pot pruža sve bolje partije u dresu "crno-bijelih", kako u regionalnoj ABA ligi tako i na nedavno završenom Kupu "Radivoja Koraća", gdje je Partizan poražen u finalu od ljutog rivala Crvene zvezde. Na najbolji moći način iskoristio je izostanak Vilijema Hečera, koji je obolio od salamonele i na posljednjih pet utakmica u regionalnom takmičenju ima prosjek od 10 poena i 4,8 asistencija po utakmici, a u dosadašnjem toku sezone je na parketima ABA lige proveo 14,8 minuta po meču i ima prosjek od 5,7 poena.

Pot je još mlad i sigurno je da bi bio veliko pojačanja za reprezentaciju BiH i u budućnosti bi činio okosnicu tima sa Džananom Musom, Amarom Gegićem, Njegošom Sikirašem, Adinom Vrapcem... Ostaje da "zmajevi" dobiju selektora nakon što je ostavku podnio Damir Mulaomerović nakon neuspjeha u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo ove godine. Čelnici BiH bi uskoro trebalo da riješe i to pitanje, a u najužem krugu kandidata navodno su ostali Dragan Bajić, Nenda Marković i Jure Zdovc. Nakon toga ostaje da se vidi da li je Pot u planovima novog selektora.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

"Zmajevi" krenuli po igrača Partizana!

Izvor: Sportske.net, 10.Mar.2017

Mladi košarkaš Partizana, Stefan Pot, mogao bi da zaigra za reprezentaciju BiH...Mladi 22-godišnji košarkaš Partizana koji je prošao sve mlađe kategorije reprezentacije Srbije, Stefan Pot, mogao bi u budućnosti da nosi dres košarkaške reprezentacije BiH, prenose "Nezavisne"...Pomenuti medij...

Nastavak na Sportske.net...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.