Posle skoro tri sata: Zvezda bolja od Partizana u odbojkaškom derbiju

Izvor: B92, 08.Dec.2023, 22:54

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su "večitog" rivala, ekipu Partizana, rezultatom 3:2 (25:23, 27:29, 26:28, 25:19, 15:10).

Crveno-beli su stigli do 22 boda i time su prestigli na tabeli crno-bele, koji imaju dva manje, uz utakmicu manje.

Dvojica trenera, Ivica Jeftić i Bojan Janić, nekada su bili saigrači u juniorskoj reprezentaciji, a sada rivali na klupama "večitih".

Ovu bitku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dobio je Jeftić, čiji je tim dobio prvi set sa 25:23.

Svaki set bio je vrlo neizvestan, a posebno drugi u kom je Partizan uspeo da izjednači sa 29:27.

U trećem je Zvezda imala dve set-lopte, ali je Partizan bio taj koji je preokrenuo i došao na set od trijumfa.

Međutim, tada domaći tim pojačava i dobija četvrti deo meča relativno lako, sa šest poena razlike.

Taj momentum prenet je u peti, odlučujući set, u kom su crveno-beli konstantno bili u prednosti i odbili su svaki nalet rivala.

Pogledaj vesti o: Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Odbojka