Izvor: Sportske.net, 29.Nov.2015, 19:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Posle Partizana, i PSV zadao težak udarac Alkmaru! (video)
Tri dana posle utakmice sa Partizanom i poraza od crno-belih u petom kolu Lige Evrope, holandski AZ Alkmar ubedljivo poražen od PSV-a u Ajndhovenu.
U poslednjoj utakmici 14. kola holandskog šampionata, PSV je na svom terenu savladao ekipu AZ Alkmara rezultatom 3-0.
Partizanov rival u Ligi Evrope je već posle prvog poluvremena bio na kolenima u današnjem susretu.
Posle samo tri minuta igre u prvom poluvremenu, domaći su poveli autogolom štopera >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << AZ-a Lukasena, a već u 15. minutu de Jong je duplirao prednost svog tima.
Isti igrač je postavio i konačnih 3-0 u finišu prvog poluvremena, a da ovo nije bilo Lukasenovo veče, fudbaler AZ-a je potvrdio i u 60. minutu meča, kada je zaradio direktan crveni karton, pa je tim iz Alkmara u poslednjih pola sata imao igrača manje.
Naš Rajko Brežančić je i ovoga puta odigrao svih 90 minuta u gostujućoj ekipi.
AZ-u je ovo šesti poraz u 14 odigranih kola i nalazi se na 10. mestu sa 18 osvojenih bodova.
PSV se učvrstio na trećem mestu sa 31 bodom, iza vodećeg Ajaksa sa 35 i Fejenorda sa 32 boda.
Pogledaj vesti o: Partizan






