Ponekad je i rezultat u drugom planu: Remi u Humskoj pred 22.000 mališana!

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Sep.2019, 04:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Partizana odigrali su večeras nerešeno 2:2 (1:1) sa Az Alkmarom u prvom kolu grupne faze Lige Evrope.

U nesvakidašnjoj atmosferi pred 22.000 mališana na tribinama u Humskoj, prvi do gola su stigli gosti, koji su u 12. minutu poveli preko Stengsa.

Od 27. minuta Alkmar je ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Svensen zbog starta nad Takumom Asanom na ivici šesnaesterca dobio direktan crveni karton.

Zbog prekršaja nad Umarom Sadikom, crno-beli >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << su u 41. minutu dobili penal, a sa bele tačke izjednačenje je doneo Bibras Natho

Isti igrač u 62. minutu doneo je vođstvo Partizanu, koje je, međutim, trajalo samo pet minuta.

Na 2:2 izjednačio je Boadu, što je bio i konačan rezultat susreta.

Ovako je protekao tok utakmice:

22.51 - Kraj meča u Humskoj!

22.42 - Ogromna prilika za Markovića. Divno dodavanje iz dubine, Marković pobegao odbrani, probao da lobuje Bizoa, ali je lopta iznad prečke završila.

22.40 - Neverovatan promašaj Sume! Primio je loptu, okrenuo se i šutirao, pored stative.

22.37- Suma je na terenu, umesto Šćekića.

22.33 - Šćekić je šutirao iz daljine, Bizo je bio spreman i odbranio je lako.

22.24 - GOOOL! Potpuno neočekivano, AZ dolazi do izjednačenja. Brzonogi Boadu je umakao zadnjoj liniji Partizana, provukao loptu ispod Stojkovića i zatresao mrežu.

22.22 - Zoran Tošić ustupa mesto Lazaru Markoviću.

22.18 - GOOOL! Ponovo Bibras Natho! Sadik je pogodio stativu, lopta se odbila do Natha koji je bio precizan sa šesnaest metara. Partizan vodi 2:1.

22.11 - Natho je lepo šutirao ali je lopta proletela tik iznad prečke.

22.06 - Asano je propustio kolosalnu priliku. Golman gostiju mu je odbranio u situaciji 1 na 1, a mogao je Japanac a proigra Miletića, ali je bio sebičan. U nastavku akcije je Asano i glavom šutirao iz odlične pozicije, ali pored stative.

22.03 - Počeo je drugi deo igre.

21.48 - Kraj prvog poluvremena.

21.44 - GOOOL! Natho je siguran i smiren sa bele tačke, izjednačeno je 1:1.

21.42 - Penal za Partizan! Sadik je oboren u šesnaestercu, sudija je pokazao na kreč.

21.36 - Najveća prilika do sada za crno-bele. Natho je centrirao, Asano šutirao glavom ali preko gola.

21.31 - Izmena, očekivana, u ekipi Alkmara. Idrisi izlazi, defanzivac Sugavara je na terenu.

21.29 - Tošić je pokušao da probije živi zid, nije uspeo.

21.28 - AZ igra sa igračem manje! Svenson je oborio Asana na ivici kaznenog prostora kao poslednji igrač odbrane, dobio je direktan crveni karton.

21.26 - Prvi žuti karton na meču, Zdjelar je opomenut.

21.23 - Neoprezan start Sadika, srećom nije dobio žuti karton.

21.21 - Asano je pao posle blagog kontakta, sudija nije ni razmišljao da pokaže na penal.

21.14 - GOOL! Az Alkmar vodi golom Stengsa. Odlična akcija gostiju, Boadu je nesebično proigrao Stengsa, koji je samo sproveo loptu u mrežu.

21.10 - Tošić se namestio i šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali preko gola.

21.07 - Velika prilika za goste, Boadu je šutirao, nije bilo opasnosti po gol crno-belih.

21.04 - Prvi napad Partizana, Natho je šutirao ali je lopta završila u gol-autu

21.00 - Počeo je meč u Humskoj.

Poznati su sastavi timova:

Partizan: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Natho, Šćekić, Zdjelar, Tošić, Asano, Sadik.

AZ Alkmar: Bizot, Svenson, Vlar, Vujtens, Vijndal, Midtjo, De Vit, Kopmejners, Stengs, Boadu, Idrisi.

Partizan dočekuje ekipu AZ Alkmara u nesvakidašnjoj atmosferi.

Kako je i najavljeno, oko 20.000 dečaka i devojčica došlo je da podrži izabranike Sava Miloševića na otvaranju takmičenja u Evropi.

Crno-beli zbog kazne Uefe meč protiv holandske ekipe igraju bez navijača, ali je im je dozvoljeno prisustvo deci do 14 godina iz škola fudbala sa teritorije Srbije i Republike Srbije i oni su večeras u potpunosti ispunili zapadnu i istočnu tribinu stadiona u Humskoj.

U Partizanovoj grupi osim Holanđana još su Mančester Junajted i Astana iz Kazastana tako da su dueli sa Alkmarom možda ključni u borbi za jedno od prva dva mesta u grupi.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.