Počinje finale: Hemofarm - Partizan

Izvor: B92, 20.Apr.2011, 11:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje finale: Hemofarm - Partizan

Košarkašice Hemofarma i Partizana počinju u sredu (18h) u Vršcu finalnu seriju plej-ofa domaćeg šampionata.

Košarkašice Hemofarma se u finalu bore za desetu, a košarkašice Partizana za petu titulu prvaka države.

Biće ovo četvrti duel dve ekipe ove sezone. U prvenstvu je Hamofarm pobedio dva puta, ali je Partizan slavio u finalnom duelu Kupa Srbije.

>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Partizan je naš stari poznanik i veliki dužnik. Želimo da vratimo titulu prvaka u Vršac. Potrudićemo se da iskoristimo prednost domaćeg terena koja može da bude presudna u finalnoj seriji. Dobro se poznajemo, neće biti velikih iznenađenja, ali je sigurno da će utakmice biti jako zanimljive za gledanje. Znamo recept za pobedu jer smo ih savladale već dva puta ove sezone. Verujem da možemo da ponovimo takvu igru i da sa dve startne pobede napravimo dobru zalihu pred put u Beograd", rekla je Saša Čađo, košarkašica Hemofarma.

Sa druge strane, ’crno-bele’ žele duplu krunu ove sezone i žele odbranu titule koju su prošle godine osvojile nakon 24 godine posta.

„Dobro je poznato da nije isto nešto osvojiti i odbraniti. Pritisak postoji. Ali i ogromna želja. Odbranom titule pokazaćemo da prošle godine nismo iznenadile, već da je to bio rezultat velikog rada. Jeste da smo tada igrale bez pritiska, nismo imale šta da izgubimo. Sada je pritisak na našoj strani, Hemofarm je rasterećen", rekla je košarkašica ’crno-belih’ Bojana Janković.

Finalna serija igra se na tri pobede. Drugi meč na programu je takođe u Vršcu, 22. aprila, a zatim se serija seli u Beograd.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.