Pobeda Partizana u režiji Pavlovića i Kinsija

Izvor: RTS, 06.Mar.2014, 23:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan NIS - Bajern Minhen 70:55 (kraj). Sjajnom partijom u "Kombank areni", košarkaši Partizan NIS-a savladali su minhenski Bajern i zadržali teoretske šanse za plasman u četvrtfinale Evrolige. Fenomenalne role Kinsija i Pavlovića, koji su ubacili po 21 poen. Bajern veoma loš.

Košarkaši Partizana pobedili su u beogradskoj Areni Bajern Minhen sa 70:55 (19:9, 25:19, 16:17, 10:10), u devetom kolu Grupe >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << F Top 16 faze Evrolige.

Partizan je zabeležio drugu pobedu u ovoj fazi takmičenja i ostao je u igri za plasman u četvrtfinale.

Najefikasniji u beogradskom klubu bili su Saša Pavlović i Tarens Kinsi sa po 21 poenom, dok je Milenko Tepić postigao devet. Bajern je predvodio Nihad Đedović sa 12 poena.

Partizan je uprkos problemima sa sastavom odigrao vrlo dobru utakmicu i kontrolisao je od početka do kraja.

Crno-beli su pred oko 11.000 gledalaca odigrali jednu od najboljih partija u Evroligi i tako sačuvali teorijske šanse da se plasiraju u četvrtfinale elitnog evropskog klupskog takmičenja.

Aleksandar Pavlović je poveo svoj tim sa 12 postignutih poena u prvoj četvrtini, a crno-beli su poveli sa 17:5. Dobro je domaći tim čuvao gostujuće

košarkaše i nije im dozvoljavao lake poene.

Partizan je posle prvih 10 minuta vodio 19:9, a u drugoj četvrtini se potpuno razigrao Terens Kinzi, tako da su crno-beli sredinom te deonice poveli sa 43:25.

Domaći tim potpuno je kontrolisao ritam utakmice i igru protivnika, a čak je i treću četvrtinu odigrao dobro, iako je to period kada ove sezone najčešće doživljava pad u igri.

Sredinom treće deonice došlo je do prekida od oko 10 minuta kada se na jednom od koševa pokvario merač vremena. Igrači su tada šutirali na koš, a kada je utakmica nastavljena, Partizan je nastavio u istom ritmu do kraja meča.

Partizan je ovom pobedom zadržao teorijske šanse da se plasira u četvrtfinale, a da bi to ostvario, potrebno je da, između ostalog, pobedi CSKA u Moskvi u narednom kolu.

Partizan NIS: Tepić 7, Aranitović, Lovernj 8, Pavlović 21, Dalo, Milutinov, Gagić 2, Musli 7, Šalić, Andrić 2, Kinsi 21, Bezbradica.

BAJERN Minhen: Trautman 2, Haman, Šafarcik 4, Tompson, Štajger 8, Bencing 8, Đedović 12, Zipser, Dilejni 2, Idbihi 8, Savović 2, Brajant 7.

Ovako je tekao meč:

22.36 - Kraj meča u Areni i važna pobeda Partizana. Konačan rezultat 70:55. Kinsi i Pavlović najefikasniji kod crno-belih sa po 21 ubačenim poenom. Kod gostiju najefikasniji Đedović sa svega 12 koševa.

22.27 - Nakon dva minuta igre u kojima nije bilo poena, Bajern smanjuje prednost na 60:47.

22.21 - Pauza je više prijala Partizanu, koji je treću četvrtinu završio sa 15 poena viška - 60:45

22.14 - Nastavljen je meč u Areni poenima Kinsija sa linije slobodnih bacanja.

22.05 - U toku je prekid utakmice zbog kvara na semoforu u Areni.

22.00 - U trećem periodu igra se u serijama - prvo Bajernova, potom Partizanova, da bi četa Svetislava Pešića napravila još jednu i smanjila rezultat na 51:39.

21.50 - Počela je treća četvrtina u Areni i to mini serijom Bavaraca od 5:0 za trenutnih 44:33.

21.35 - Sjajnom igrom, možda i najboljom ove sezone, Partizan vodi protiv Bajerna na poluvremenu sa 44:28. Kinsi je ubacio 17 poena a Pavlović 12. Na drugoj strani Štajger ima 6 poena.

21.29 - Kinsi svojim 16. poenom donosi Partizanu najevću prednost na meču - 40:23! Uz Amerikanca, dobro igra i Saša Pavlović koji je ubacio 12 koševa.

21.23 - Vraća Partizan prednost na do sada maksimalnih 12 koševa - 29:17. Ulogu lidera preuzeo je Kinsi, koji već ima dvocifren učinak -10 poena.

21.15 - Bolji start gostuju u drugom periodu koji mini serijom 6:2 smanjuju prednost crno-belih na 21:15.

21.10 - Posle prve četvrtine Partizan je u prednosti protiv Bajerna - 19:9

21.03 - Na tri munuta pre kraja 1/4 crno-beli na "plus 12". Sjajni Pavlović je već ubacio 9 poena.

20.57 - Pet poena Saše Pavlovića i dva Andrića donose Partizanu šest poena viška - 11:5. Gosti prilično nepovezani u napadu, uz dosta loših šuteva.

20.46 - Počeo je meč, prve poene ubacio je Lovernj (4 poena) a potom je precizan bio i Bencing za tri poena - 4:3.

20.45 - Za Partitana počinju: Andrić, Pavlović, Tepić, Lovernj i Milutinov. Prvih pet Bajerna su: Dilejni, Tompson, Brajant, Đedović i Bencing.

20.41 - Loša vest za navijače crno-belih je da Bogdan Bodanović neće igrati večeras.

20.28 - Petnaestak minuta ostalo je do početka meča u Areni, koja je solidno ispunjena ali ne kao što je očekivano. Košarkaši obe ekipe se zagrevaju.