Izvor: Glas javnosti, 13.Jan.2009, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pljuvačina od 12.500 evra
Neodgovorni gledalac koji je na utakmici 9. kola Evrolige Partizan - Panionios tvrdim predmetom pogodio u glavu sudiju Kjarija oštetio je klub za koji navija za čak 12.500 evra! Ovu veliku novčanu kaznu čelnici Evrolige izrekli su Partizanu i zapretili da će, ukoliko se >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << incident ponovi, sigurno drastičnije sankcionisati „crno-bele“ - jednom utakmicom bez prisustva gledalaca. Naš šampion će morati da uplati i dodatni iznos za tehničku grešku koja je dosuđena treneru Dušku Vujoševiću.
- Tačno je da smo novčano kažnjeni, ali ne samo što je arbitar Kjari pogođen tvrdim predmetom, već ga je neko pljuvao kada je ulazio u tunel. Iz Evrolige su jasno stavili do znanja da će, ako se nešto slično ponovi, Partizan morati da odigra utakmicu pred praznim tribinama - rekao je poslovni direktor „crno-belih“ Mlađan Šilobad.
Partizan danas putuje u Moskvu, gde sutra uveče protiv šampiona CSKA igra odlučujući meč za plasman u Top 16 Evrolige. „Armejci“ su u ovom susretu apsolutni favoriti, a Beograđane u slučaju poraza mogu da „izvade“ dve kombinacije: prva je da Real u Madridu savlada Efes pilsen, a druga (u slučaju pobede Efesa) Panionios mora da savlada Armani džins sa više od četiri poena razlike.
- CSKA je mnogo jači od nas. Trener Mesina želi da protiv svakog rivala igra maksimalno i imati bilo kakav imperativ pobede protiv takvog rivala samo bi nam otežao posao. Čuda se retko dešavaju, a čudo bi bilo da Real ne pobedi Efes pilsen na svom parketu - kaže trener „crno-belih“ Duško Vujošević.
















