Petak Dan D za Zvezdu, Partizan i ostale dužnike

Izvor: Press, 07.Feb.2013, 12:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Petak "Dan D" za Zvezdu, Partizan i ostale dužnike

Pored crveno i crno-belih, prema izveštaju disciplinaca Fudbalskog saveza Srbije (FSS), medju dužnicima se nalaze i Smederevo, Jagodina, Rad, Sloboda, Novi Pazar i BSK Borča.
Najviše problema ima Crvena zvezda koja mora da isplati dugovanja klubovima, bivšim igračima i trenerima, a to su Borac Čačak, Javor, Žarko Djurović, Slobodan Marović, Vladan Binić, Dejan Milovanović, Slavko Perović, Milan Jeremić, >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Miloš Reljić, Marko Nikolić, Danijel Mihajlović i Marko Perović. Za isplatu ovih dugova Zvezdi je potrebno između 500 i 600 hiljada evra, a dodatni problem je to što je račun beogradskog kluba i dalje u blokadi.
Ipak, predsednik Crvene zvezde Dragan Džajić istakao je da "nije sve tako crno".
- Radimo na skidanju blokade. Potpredsednik čović je kontaktirao ljude iz FSS, a kako nam je saopšteno, uskoro bi trebalo da se održi sastanak sa svim klubovima koji nisu regulisali obaveze - kazao je Džajić za Sportski žurnal.
Nacionalni fudbalski savez je jedini koji može da pomeri rok za izmirenje dugova koji imaju klubovi, ali prethodnih dana predstavnici FSS nisu nagoveštavali takvu mogućnost. Postoji, doduše, opcija da se sastane Odbor za hitna pitanja FSS koji bi mogao da donese odluku o novom roku. Problem kod eventualnog pomeranja rokova je taj što je FSS prijavio 8. februar Svetskoj fudbalskoj federaciji (FIFA) i pitanje je kakav bi stav zauzela ova organizacija. U slučaju da ne dodje do neke vrste kompromisnog rešenja, crveno-beli neće moći da registruju novajlije, Luisa Garida i Nikolu Petkovića.
Šampion Srbije, Partizan mora da izmiri dug prema bivšem treneru Aleksandru Stanojeviću (80.000 evra), a novac bi trebalo da uplati i kragujevačkom Radničkom zbog štete koju su navijači crno-belih napravili na stadionu "Čika Dača" prošle sezone. Generalni sekretar Darko Grubor pre nekoliko dana najavio je da će crno-beli izmiriti obaveze do petka u ponoć, do kada je zacrtani rok FSS.
- Dugovanje će biti regulisano na vreme - poručio je Grubor.
Ukoliko to ne urade, crno-beli neće moći da registruju pojačanja, Predraga Luku, Nemanju Kojića i Brazilca Eliomara.
Pored beogradskih "večitih" rivala, u najnezavidnijoj situaciji je verovatno Smederevo. Pored finansijske krize u kojoj se nalaze, da bi skinuli blokadu, čelnici kluba moraju da nadju novac za Dragana Đorđevića, Dejana Majstorovića, Dragana Paunovića, Branislava Stanića, Predraga Jerinića i Nenada Mladenovića.
Jagodina je dužna Mladenu Dodiću, Vladimiru Đilasu i niškom Radničkom, a beogradski Rad bivšem treneru Nebojši Vignjeviću.
Sloboda iz Užica mora da izmiri obaveze prema Marku Pavićeviću i Predragu Laziću, a BSK iz Borče prema Vladimiru Krstiću i Milanu Vignjeviću.
Na spisku je još i Novi Pazar koji duguje novac Edinu Ademoviću, Ivanu Babiću, Milošu Đilasu i Draganu Šarcu.
Takmičenje u prolećnom delu Superlige Srbije počinje 27. februara


Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan,   Jagodina

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.