Izvor: Sportske.net, 16.Okt.2020, 20:29

''Partizanovo dete'' blista u Hrvatskoj, večeras je zaslužio ovacije! (video)

Novi trener crno-belih voli da vraća Partizanovu decu, hoće li razmisliti i o njemu?

U Hrvatskoj će tokom vikenda bidi odigrano osmo kolo, a premijera je bila večeras, u duelu Slaven Belupa i Istre.

Domaći tim je slavio prilično ubedljivo, rezultatom 5:1, a u glavnoj ulozi bio je nekadašnji fudbaler Partizana Nemanja Glavčić.

Omaleni vezista je trijumfu Slavena večeras doprineo sa dve asistencije Božiću, u 31. i 45. minutu, a onda >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << je odličnu partiju krunisao i prelepim golom u 61. minutu, kada je ''promešao'' odbranu Istre i pogodio mrežu.

Glavčić je tri minuta kasnije zamenjen, a sa terena je ispraćen aplauzima prisutnih.

Dodajmo još i da su za Slaven strelci bili i Krstanović u 50. minutu iz penala i Boaći u 79, a jedini gol za Istru postigao je Vuk u 85. minutu.

Podsetimo, Nemanja Glavčić je prošao omladinsku školu Partizana, nastupao je i za Teleoptik, ali u prvom timu Partizana nije uspeo da se izbori za značajniju ulogu, pa se u leto 2016. preselio u Spartak, najpre na pozajmicu, a godinu dana kasnije je kao slobodan igrač ozvaničio transfer u klub iz Subotice.

Tamo se zadržao do leta 2019, kada je realizovao transfer u ekipu Slaven Belupa i tamo se sjajno snašao.