Izvor: Sportske.net, 12.Nov.2015, 00:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizanov budžet ''nikad manji'', strancima skromne plate!
Potpredsednik Partizana Miroslav Berić napravio još jedan osvrt na aktuelnu situaciju u Partizanu, nekoliko dana posle angažovanja još jednog pojačanja iz inostranstva.
Ekipa Partizana danas je znatno jača nego na početku sezone, kada crno-belima na ruku nije išao ni ''pakleni'' ritam utakmica na svaka dva dana, zbog čega je ekipa Petra Božića i dalje pri dnu tabele u ABA ligi.
Ipak, pobeda nad ekipom Budućnosti i dolazak Džamara Vilsona daju dosta >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << razloga za optimizam navijačima Partizana, koji od svojih ljubimaca očekuju dosta u nastavku sezone.
Ipak, potpredsednik kluba Miroslav Berić još jednom podseća da je ove sezone prvenstveni cilj da se klub stabilizuje i otkriva da je klupski budžet veoma skroman.
''Budžet je oko 500.000 evra. Nikad nije bilo manje. Ali svesni smo kakva je situacija, da radimo na reprogramu dugova od ranije'', izjavio je Berić za ''Novosti''.
Mnogi se pitaju i kako je Partizan u takvoj situaciji uspeo da angažuje dvojicu sasvim solidnih igrača iz inostranstva. Berić uverava da su i njihova primanja takođe skromna, ali ne želi da otkrije visine ugovora.
''Džons i Vilson su najmanje plaćeni stranci u ne znam koliko godina. Nemamo problem da sve bude transparentno, kao u NBA, ali s druge strane smo svesni da bi možda te sume "pogodile" narod koji teško živi i možda po neki put ne shvati da su zapravo svi ti momci najbolji u svom poslu u zemlji'', izjavio je Berić.
Sledeću utakmicu u ABA ligi Partizan igra u ponedeljak u Zadru.
Crno-beli idu na mesto na kome se ne raduju često: Može li Partizan da preživi zadarsku buru? (VIDEO)
Izvor: MozzartSport.com, 12.Nov.2015
Nekadašnji šampion ABA lige slavio je na hrvatskom primorju samo dva puta u do sada deset odigranih mečeva..Košarkaši Partizana ove sezone igraju vrlo promenljivo, više hladno nego toplo, ali pobeda protiv podgoričke Budućnosti prošle nedelje u hali Pionir dala je dosta razloga za optimizam...








