Izvor: Sportske.net, 26.Maj.2016, 15:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Partizan uputio izvinjenje "večitom rivalu"!
Vaterpolo klub Partizan javno se izvninio "večitom rivalu" zbog postupka dvojice igrača koji su na proslavi titule nosili uvredljiv transparent. Vaterpolisti koji su napravili incident poručuju da su kasno videli šta na njemu piše.
Najtrofejniji vaterpolo klub u Srbiji u sredu je osvojio šampionsku titulu, a samim tim u "duplu krunu", ali je zasluženo slavlje crno-belih obeležio >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << incident.
Dvojica igrača Partizana ponela su uvredljiv transparent koji su napravili navijači Partizana, što je bacilo senku na trijumf crno-belih. Vaterpolo klub Partizan oglasio se tim povodom uputivši javno izvinjenje "večitom rivalu".
"VK Partizan ovim putem obaveštava javnost da žali zbog greške svojih igrača, i izvinjava se u njihovo ime svima koji su se osetili povređeni ovim postupkom. Ističemo da nesportski gest nije planiran, već je nesmotrena slučajnost i da je njihova greška bila nenamerna" navodi se u saopštenju Partizana.
Izvinjenje su uputili i Dimitrije Rističević i Nemanja Vico koji su držali sporni transparent.
"Izvinjavamo se svim sportistima i navijačima SD Crvena zvezda, nismo imali nameru nikoga da uvredimo. Nismo ni znali šta piše na transparentu. Tokom proslave titule bili smo u velikoj euforiji. U velikoj gužvi koja je nastala pored bazena, kada su nam mnogi navijači prilazili sa željom da se slikaju sa nama trudili smo se da svima izađemo u susret i sa svima smo se fotografisali. Posle naporne i stresne utakmice pala nam je koncentracija, pa kad nam je neko od navijača dao spomenuti transparent, nismo ga ni pogledali. Nije nam ni na pamet palo da je ispisana uvredljiva poruka. Mislili smo da piše nešto vezano za Partizan" naveo je Rističević i dodao,
"Tek uveče, kad je se fotografija proširila društvenim mrežama videli smo kakvu grešku smo napravili. Slavimo titulu, ali ne želimo nikoga da vređamo. U bazenu smo pobedili ekipu u kojoj igraju mnogi naši drugovi, momci s kojima smo zajedno igrali i trenirali što u klubovima, što u reprezentacijama. Jedino što možemo je da im čestitamo na jakom otporu, a ne želimo da vređamo ni njih niti bilo koje druge sportiste. U skladu sa tradicijom kluba i vaspitanjem svih igrača i trenera Partizana od mlađih kategorija do prvog tima nama je fer plej uvek na prvom mestu, bez obzira s kim igramo i bez obzira da li pobeđujemo ili gubimo", istakao je Rističević.
Partizan je u sredu overio 27. šampionsku titulu a verujemo da će na Tašmajdanu uvažiti ovo izvinjenje "večitog rivala" jer su do sada vaterpolo klubovi Partizan i Crvena zvezda gajili sjajne odnose i bili primer ostalim klubovima dva sportska društva.








