Partizan ubedljiv protiv Igokee u ABA ligi

Izvor: Beta, 10.Apr.2023, 22:29

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Igokee sa 89:74 (33:25, 17:19, 18:13, 21:17), u meču pretposlednjeg 25. kola regularnog dela ABA lige.Domaći tim do pobede je vodio Aleksa Avramović sa 15 poena, a dvocifreni učinak imao je i Alen Smailagić sa 10 poena.U Igokei bolji od ostalih su bili Nenad Nerandžić i Stefan Đorđević sa po 18 poena. Đorđević je zabeležio i 10 uhvaćenih lopti, dok je Nerandžić ostvario pet skokova.Crno-beli su na prvom mestu ABA lige sa 22 pobede i dva poraza, dok je Igokea 11. sa skorom 9/15.Partizan je u završnici prve četvrtine u dva navrata došao do 11 poena prednosti, a Igokea je trojkom Koste Kondića smanjila na osam poena razlike (33:25).Crno-beli su tokom druge četvrtine konstantno bili u vođstvu, ali se gosti nisu predali i tri minuta pre kraja prvog poluvremena prilaze na minus tri (45:42).Usledila je trojka Džejmsa Nanelija, da bi Partizan zatim na odmor otišao sa plus šest (50:44).Igokea je bolje otvorila drugo poluvreme i serijom 8:0 došla do prednosti 50:52. Partizan je odgovorio istom serijom, koju je poenima okončao Dante Eksum.Do kraja treće deonice domaći tim nije imao većih problema, a četvrtina je zaključena trojkom Joanisa Papapetrua za plus 11 (68:57).Crno-beli ...
Pogledaj vesti o: Partizan