Partizan slomio Metalurg golom Radovanovića

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Mar.2014, 22:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan – Metalurg 23:22 (10:15)
Dvorana: SC Voždovac na Banjici. Gledalaca: 500. Sudije: Pavićević i Ražnatović (Crna Gora). Sedmerci: Partizan 3 (2), Metalurg 6 (4). Isključenja: Partizan 6, Metalurg 6 minuta.
PARTIZAN: Mih. Radovanović (12 odbrana, dva sedmerca), Radović, Ilić 1, Jovanović 1, Sretenović, Vuković 1, Mil. Radovanović, Matičić, A. Radovanović 6(2), >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << Kostadinović 5, Beočanin, Rašić, Markićević 4, Marsenić 3, Mandić 2.
METALRUG: Stanić (šest odbrana, sedmerac), Mijatović (jedna odbrana), Ojlevski 3(3), Dimovski 1, Pecakovski 4, Georgievski 2, Manaskov 2(1), Mirkulovski 7, Markoski, Mojsoski, Mitrevski (dve odbrane), Markovski, Cindić, Kedžo 3, Jonovski, Mandić.
Igrač utakmice: Aleksandar Radovanović (Partizan).
SEMAFOR: 2:4 (5), 3:7 (11), 7:9 (18), 8:14 (28), 13:15 (36), 14:18 (44), 20:20 (53), 21:22 (59).
(FOTO: V. Marković)
Pre samo sedam dana Metalurg je savladao veliku Barselonu, nanevši joj prvi poraz u Ligi šampiona, a u subotu je na Banjici u SEHA ligi položio koplja pred mladim, ali sjajnim timom Partizana – 23:22.
Sve do 20. minuta crno-beli su uspevali koliko-toliko da drže rezultatski priključak, ali je onda za nekoliko minuta usledila sjajna serija Metalurga 5:1, što je bilo dovoljno da na odmor odu sa pet golova viška 10:15.
Prednost Metalurga se polako topila, da bi pravo oduševljenje nastalo najpre u 52. minutu kada je Božidar Markićević postigao treći vezani pogodak za 19:20.
Samo minut kasnije Aleksandar Radovanović je pogodio za izjednačenje, da bi u istom minutu Vanja Ilić doneo prvu prednost Partizanu na utakmici.
U 59. minutu na semaforu je stajalo 21:21, a onda su sudije isključile Mijaila Marsenića i dosudile sedmerac za skopski tim. Sa linije penala Ojleski je bio precizan i doneo svom timu novu prednost – 21:22.
Krenuo je i poslednji minut, a onda je Aleksandar Radovanović opalio sa 10 metara za novo izjednačenje. Makedonci ne koriste šansu u napadu i 20 sekundi pre kraja trener domaćih Aleksandar Brković je zatražio tajm-aut.
Činilo se da ta lopta dugo putuje od krila u napadu Partizana, da bi četiri sekunde pre kraja fenomenalni Aleksandar Radovanović postigao sjajan pogodak i to sa 10 metara za veliku i drugu pobedu crno-belih u regionalnoj ligi.
Pogledaj vesti o: Partizan