Partizan slomio Megu i stigao do pete pobede

Izvor: B92, 30.Okt.2022, 21:11

Partizan "slomio" Megu i stigao do pete pobede

Košarkaši Partizana savladali su Megu sa 86:76 u okviru petog kola ABA lige.

"Parni valjak" je tako ostao lider na tabeli sa pet pobeda, dok je Mega zabeležila peti poraz.

Najefikasniji igrač u domaćem timu bio je Džejms Naneli sa 14 poena, a pratili su ga Koprivica, Papapetru i Egzum sa po 10 poena, dok ih je Madar dodao 9.

Kod Mege su se istakli Rudan sa 26 i Branković sa 17 poena.

Izabranici Željka Obradovića su nešto sporije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ušli u utakmicu, što govori i zaostatak posle prve četvrtine - 26:25.

Dobrim sekvencama Papapetrua, Madara, Egzuma i Nanelija, crno-beli su iz minuta u minut povećavali prednost.

Čak 14 poena prednosti pred poslednjih 10 minuta, nagoveštavali su da će "parni valjak" rutinski završiti posao u Štark areni, ali nije bilo tako.

Linija visokih igrača "Branković - Rudan" terorisala je domaćina tokom čitavog meča.

Dvocifreno vođstvo Partizana se ekspresno pretvorilo u samo dva poseda prednosti.

Serija izabranika Marka Baraća - 10:0, zakomplikovala je život crno-belima, koji su od dobre pozicije, došli u izuzetno lošu.

Dalekom trojkom Anđušića, a zatim i Vukčevića, Partizan je ponovo stekao osetniju prednost, te u nešto lakšem ritmu završio meč.

"Parni valjak" posle pet kola ostaje prvi na tabeli ABA lige sa svim pobedama, dok je Mega zakovana za dno sa skorom 0-5.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.