Izvor: RTS, 16.Maj.2022, 22:29

Partizan siguran na "krovu", Rikardo u istoriji Partizana

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac u gostima sa 3:0 u utakmici šestog kola plej-ofa Superlige Srbije.
Meč na "krovu" je kasnio nekoliko sati zbog dojave o bombi, a na startu meča se videlo da su igrači jedva čekali da zaigraju fudbal.

Partizan je zatresao mrežu već u 30. sekundi, ali je gol Rikarda poništen u VAR sobi zbog ofsajda.
Partizan >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je ređao šanse, igrao sve ofanzivnije, što se isplatilo u 29. minutu.
Rikardo je oboren u kaznenom prostoru, a potom sigurno izveo jedanaesterac.
Postigao je 36. gol u sezoni, čime je oborio rekord Mateje Kežmana i postao najbolji strelac u jednoj sezoni u istoriji Partizana.
Rikardo je nastavio u istom ritmu, pošto je u 40. minutu sigurno izveo još jedan penal i povisio na 2:0.
Voždovac je zaigrao bolje u nastavku, imao je loptu u nogama i igrao ofanzivno, ali je Partizan polet domaćih presekao u 66. minutu.
Jojić je izveo korner, Vujačić glavom poslao loptu u mrežu za 3:0.