Partizan se razgoropadio u Skoplju!

Izvor: N1 televizija, 04.Okt.2016, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan se razgoropadio u Skoplju!

Košarkaši Partizana savladali su MZT u Skoplju sa 93:62 u drugom kolu ABA lige i sada imaju skor 2-0 u regionalnom takmičenju.

Vilijam Hečer pokazao je da će biti značajno pojačanje za Partizan, koji je i kao tim izgledao znatno bolje nego u duelu prvog kola sa Mornarom. Sledeća utakmica crno-bele očekuje već u petak od 19 časova, kada u Beograd dolazi Cibona.

Za razliku od prvog meča u Baru, crno-beli su mnogo bolje počeli, pre svega u napadu, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << ni odbrana nije mnogo zaostajala. Hečer je već posle šest minuta trojkom doneo prvu dvocifrenu prednost crno-belima (20:9), a upravo je američki plej bio najraspoloženiji u prvom poluvremenu.

Napad domaćih bio je bez odgovora na odbranu crno-belih, pa su Amerikanci u redovima MZT-a počeli da traže nerezonska rešenja, a prednost Partizana je rasla – Marinković je pogađao, i Birčević je dogurao do devet poena posle 20 minuta, a spomenuti Hečer već je do poluvremena zabeležio 17 poena i 4 asistencije, pa je tim Aleksandra Džikića vodio sa 48:25

Već tada je meč bio praktično odlučen, ali Partizan nije želeo da stane, naprotiv – razlika je rasla do +38, a na kraju je bilo +31.

Najbolji je bio Hečer sa 21 poenom (7-10 iz igre), 4 skoka i 9 asistencija, Stefan Birčević ubacio je 19 poena (7-10 iz igre), Vanja Marinković dodao je 16 (5-9 iz igre), a Branislav Ratkovica imao je 5 poena i 6 asistencija.

Kod MZT-a je najefikasniji bio Tejms sa 20 poena, uz 6 asistencija, a osim njega jedini sa dvocifrenim brojem poena bio je Džeremaja Mesi – 15, uz 12 skokova.

ABA liga, drugo kolo:

Budućnost – Zadar 105:89

Crvena zvezda – Cedevita 88:64

MZT Skoplje – Partizan 62:93

FMP Železnik – Mega Leks 19.00

Cibona – Mornar 21.00

sreda:

Karpoš Sokoli – Igokea 20.00

Olimpija – Krka odloženo za 5. 12.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

Partizan pregazio MZT u Skoplju

Izvor: Nezavisne Novine, 04.Okt.2016

Košarkaši Partizana savladali su MZT u Skoplju sa 93:62 u drugom kolu ABA lige i sada imaju skor 2-0 u regionalnom takmičenju...Vilijam Hečer pokazao je da će biti značajno pojačanje za Partizan, koji je i kao tim izgledao znatno bolje nego u duelu prvog kola sa Mornarom...Sljedeća utakmica crno-bijele...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.