Partizan se pobedom u Novom Mestu vratio na čelo tabele

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Mar.2011, 21:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Partizan se pobedom u Novom Mestu vratio na čelo tabele

NOVO MESTO -

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Novom Mestu ekipu Krke sa 72:62 (26:16, 12:17, 17:14, 17:15) u pretposlednjem kolu Jadranske lige i tako napravili veliki korak ka osvajanju prvog mesta na tabeli pred završni turniru u Ljubljani.

Partizan sada ima učinak od 17 pobeda i osam poraza, kao i Krka, ali beogradska ekipa je pobedila u oba međusobna duela sa timom iz Novog Mesta.

Najzaslužniji za uspeh crno-belih bili su Dušan Kecman >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << i Kurtis Džerels. Kecman je postigao 17 poena, bez promašaja iz igre, dok je Džerels dao 18 poena. DŽejms Gist dodao je na to još 11 poena.

U domaćoj ekipi istakli su se Kristofer Buker sa 16 i Dušan Đorđević sa 14 poena. Utakmicu je obeležila i teška povreda Simona Petrova kome je 40. minutu, posle sudara sa igračem Partizana Nejtanom DŽavaijem, stradao skočni zglob.

Kragujevački Radnički izgubio je na svom terenu od zagrebačke Cedevite sa 79:73. Damjan Rudež predvodio je goste sa 20 poena, a dva poena manje postigao je Donte Drejper. Kod Kragujevčana najbolji su bili Majkl Li i Marko Čakarević sa po 18 poena.

Budućnost je u Zagrebu savladala Cibonu sa 80:70 i ponovo došla na četvrto, poslednje mesto na tabeli koje vodi na završni turnir, dok je Široki u Laktašima bila bolja od Igokee sa 73:71.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.