Partizan se kockao, pa slomio Monako u novom produžetku! VIDEO

Izvor: B92, 05.Dec.2023, 23:59

Košarkaši Partizana savladali su Monako posle produžetka rezultatom 89:85 u 12. kolu Evrolige.

U još jednoj velikoj drami u "Štark areni", crno-beli su stigli do šeste pobede u elitnom takmičenju, uz isto toliko poraza.

Monako je sada na skoru 5-7.

Partizan je fenomenalno otvorio meč i nošen igrom Kevina Pantera brzo stekao visoku razliku.

Čak u prvih minut i po nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bilo poena na obe strane, a onda su usledila perfektna četiri minuta crno-belih i vođstvo 11:2.

Kevin Panter je ubacio trojku, pa dvojku, a onda je i Bruno Kaboklo zakucao u kontri.

Saša Obradović je zvao tajm-aut i kao da je time "isključio" Partizan. Domaći su potpuno stali, pre svega ofanzivno, a "kneževi" su polako hvatali ritam.

Malo po malo, stigli su do serije 10:1 i izjednačenja, a zatim i preokreta. Trojkom Kembe Vokera i košem uz faul Alfe Dialoa, Monako je vodio 20:23.

Trener Partizana je morao u igru da vrati Kevina Pantera i on je odmah doprineo, odbranom i asistencijom, da se rezultat vrati u egal.

Ali, Monako tada kreira novu seriju 8:0 i beži na 25:31 zakucavanjem iz ofanzivnog skoka Donte Hola.

Momentum Partizanu ponovo vraća Džejms Naneli, dvojkom, pa trojkom, ali se na veliki odmor otišlo sa +3 u korist francuskog tima (32:35).

Treća deonica donela je novu neizvesnost, a Partizan je priključak uhvatio kada je Kevin Panter ubacio neverovatnu trojku iz desnog ćoška.

Dobio je loptu u bezizlaznoj situaciji, a onda ispalio šut uz faul, koji je ušao!

Preokret na +2 i do samog kraja tog dela igre videli smo igru koš za koš, a u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 51:51 na semaforu.

Poslednji kvartal je Majk Džejms otvorio sa dve "solirane" akcije, a Partizanu su prednost od dva poseda (prvi put od prve četvrtine) doneli Doužer dvojkom i trojkom, te Anđušić za 58:53.

Stigao je Partizan i do 63:55, a zatim je Anđušić imao otvorenu trojku za +11 i nije je pogodio.

Tada kreće povratak Monaka, koji pravi seriju i dolazi trojkom Džejmsa do 65:64.

Kada je Motejunas poentirao za 66:66, ušlo se u potpuni egal u završna dva minuta.

Kaboklo je sa 2/4 sa penala doneo 68:66, a onda Pi Džej Doužer odigrao fenomenalnu odbranu nad Džejmsom, da bi se Kevin Panter zaleteo u kontri, jedva izdržao na nogama i poentirao za 70:66.

Bilo je to 22 sekunde pre kraja, a par sekundi je bilo potrebno Majku Džejmsu da pogodi trojku.

Zatim je Naneli na 10 sekundi pre kraja ubacio dva penala za 72:69, a onda je odluka bila da se ne pravi faul i Džejms je ubacio novu trojku baš preko Nanelija.

Na dve sekunde pre kraja Željko Obradović je zvao tajm-aut i Panter nije uspeo da pogodi iz levog ćoška, pa smo otišli u novi produžetak.

Ponovo je Kevin Panter povukao u dodatnih pet minuta, i to prodorom, trojkom, pa sa linije penala. Ukupno je vezao sedam poena i doneo razliku koju Partizan opet nije uspeo da sačuva.

Motejunas je održavao Monako u životu, da bi poenima Brauna u kontri i Lojda sa zvukom sirene "kneževi" čak poveli.

Ipak, Partizan je brzo vratio prednost na svoju stranu, a u penal završnici je ipak uspeo da privede meč kraju.

Pogledaj vesti o: Evroliga